Golfové trendy

Co by nemělo chybět v golfovy bag?

Co by nemělo chybět v golfovy bag?

Golfový bag – jaké příslušenství stojí za to mít při sobě?

Jak víte, nejzákladnější a absolutně nezbytné atributy golfisty jsou golfové hole a golfové míčky. Kromě tohoto základního vybavení však golfisté v praxi na golfovém hřišti však berou mnohem více příslušenství. Jednak je to dáno tím, že hra nejednou trvá několik hodin, během nichž golfista kráčí několik kilometrů po golfovém hřišti. V této situaci je nemožné se nepostarat o to, abyste měli po ruce nápoj, deštník, pláštěnku, opalovací krém, možná i doplňkové oblečení, samozřejmě, peněženku, mobilní telefon a podobně.

Za druhé, golf se pro zkušené, pravidelně hrající golfisty stává svým způsobem životním stylem a  tohoto vybavení a předmětů může být v průběhu času zcela nevyhnutelně stále více. Samozřejmě stojí za to vzít s sebou základy – golfové podstavky, GPS nebo golfový dálkoměr, vpichovátka, značky a rukavice.

Co by nemělo chybět v golfové tašce?

Golfové míčky a 14 golfových holí

Vraťme se k hlavnímu účelu tašky, tedy k přenášení golfových holí. Jak známo, při hraní golfu si na hřiště můžeme sebou vzít 14 golfových holí. Golfové tašky ať už jsou to standbag nebo cartbag, obvykle nabízejí top se 14 nebo 15 přihrádkami a odděleným prostorem pro putter. Začátečníkům se toto číslo může zdát velké, ale i amatéři rychle zjistí, že to není vůbec přehnané. Především to vyplývá z toho, že různé golfové hole se používají pro různé údery v různých částech golfového hřiště. Každá golfová hůl je určena jiné fázi golfu. Musíme mít s sebou driver, dřevo, putter a železa kterých by mělo být nejvíce. Vyplatí se však také vzít hybridy.

Bez ohledu na individuální způsob organizace tašky by jedna věc by měla být beze změny – dlouhé golfové hole by měly být co nejblíže k “páteři” tašky, tedy její nejdelší části. Čím dále se pohybujeme v této oblasti tašky, tím kratší golfové hole zde umístíme. V klasické, čtyřstranné golfové tašce je optimálním rozdělení a rozmístěním holí: dvě dřeva a hybrid nebo dvě železa na hoře, tři železa vpravo uprostřed a nalevo, čtyři krátká železa na dně. Samozřejmě, že nesmí chybět místo na putter, který je nesmírně důležitý a často se používá, takže se se dřevy a delšími holemi musí nachat nahoře. Putter by měl být vždy po ruce, protože jej používáme alespoň jednou při každé jamce.

Kromě holí  by golfista neměl zapomínat na golfové míčky, které bychom měli mít u sebe v rezervě – optimální množství na hru je 10 kusů. Golfové míčky nezabírají mnoho místa a jsou klíčovým prvkem výbavy. Musíte vzít v úvahu, že můžeme vždy ztratit několik míčů a obrovskou chybou z naší strany bude, pokud nám dojdou golfové míčky potřebné k další hře. Pokud máme takovou příležitost v naší tašce, míčky by měly být v samostatné kapse.

Golfové míčky a 14 golfových holí

Doplňkové golfové oblečení

To, co rozhodně stojí za to vzít s sebou na golfové hřiště, je další oblečení. Většina golfových tašek na trhu nabízí navíc kapsu právě pro oblečení. Výrobci golfového vybavení vynakládají veškeré úsilí na optimální přizpůsobení umístění kapes tašky. Z hlediska funkčnosti by proto bylo riskantní používat speciální kapesní doplňky v rozporu s určením. Pokud vložíte např. jídlo do kapsy na oděvy, můžete o něm zapomenout a až tašku otevřeme, abychom vytáhli bundu, může na nás čekat nepříjemné překvapení. Tím, že naslepo hodíte věci do tašky způsobí, bez většího přemýšlení, jeden velký nepořádek. Budete mít velké problémy něco najít a co je horší – naše věci mohou být tímto zacházením zničeny.

Uspořádání vybavení a příslušenství v golfový bag

Golfové bagý často přicházejí s oddělenou rukojetí nebo kapsou na deštníky, izolovanou kapsou na nápoje a speciální měkkou kapsou pro cenné věci. Pokud dobře poznáme naši golfovou bagu, uspořádání zařízení se stane snadným a příjemným. V případě oblečení, pokud máme dostatek prostoru v tašce, stojí za to dát čepici nebo jinou pokrývku hlavy na samostatné místo. V případě změny počasí může v kapse určené pro oblečení přistát mokrá bunda a je mnohem lepší držet čepici na suchém místě.

Několik hodin hraní na rozlehlém golfovém hřišti nás vystavuje různým povětrnostním podmínkám. Hlavním nebezpečím je déšť, který nás může v polovině zápasu zastihnout. Golfové bagý, které jsou k dispozici na trhu, jsou často vodotěsné, což chrání golfové hole a příslušenství před škodlivými účinky vlhkosti. Vybavení je suché a bezpečné. Pokud golfový bag není vodotěsná, pak bude vhodnou ochranou před deštěm kapuce. Měli bychom mít také po ruce deštník a v opačné situaci, v horkém počasí, opalovací krém. Představte si otevřený prostor golfového hřiště a žhavé slunce. Bez krému se můžete silně spálit. Bude se hodit také ručník.

Klasický golfový oblek také obsahuje výše zmíněnou kšiltovku a rukavice. Pokud si je neoblékneme cestou na golfové hřiště, stojí za to je mít vždy v tašce a mít možnost je kdykoliv nasadit. Golfové čepice nejenže chrání váš nos před vysycháním, ale je také velmi užitečná pro udržení koncentrace během slunečných nebo větrných dní. V případě větru mohou zlobivé prameny vlasů, zejména u žen, proniknout do očí a ztěžovat viditelnost při úderu. Takové věci rozptylují a mají vliv na přesnost úderů, tedy spíše na jejich nepřesnost. Čepice pomáhá udržení účesu. Kšilt zase chrání před sluncem, což při vysoké intenzitě může výrazně omezit viditelnost. Rukavice pak vyrovnávají efekt zpocených rukou a umožňují bezpečné držení hole. Navíc jsou ochranou proti puchýřům a proti popáleninám-golfisté pracují rukama. Takže při cestě na golfové hřiště mějte na paměti další oblečení.

golfové oblečení
Doplňkové golfové oblečení

Golfové potřeby – co si vzít na golfové hřiště?

Pokud jsme si s sebou vzali golfové hole, golfové míčky, oblečení navíc, něco k pití, golfový deštník. opalovací krém a základní položky, jako jsou dokumenty, peněženka nebo telefon, lze říci, že máme v podstatě vše, co potřebujeme. Hardcore golfisté, zejména ti, kteří pravidelně hrají nebo se účastní turnajů, se však jistě nechají nalákat na několik dalších doplňků. V golfové tašce se zajisté najde místo na tee, tedy pomocné kolíky užitečné při prvním úderu z odpaliště na každé jamce, mapu výsledků spolu s perem nebo tužkou, fixy pro označení míče, dálkoměr, GPS, stejně jako tzv. pitchforky, tedy vidlice k opravení stop po míčku na greenu. Příslušenství podobného účelu stojí za to držet pohromadě, pak jednodušší je v tašce najít. Samostatně musíme skladovat hodnotné věci – peněženku, hodinky, klíče od auta, telefon, šperky atd. Většina tašek má speciální, vodotěsnou a měkkou velurovou kapsu.

Takto vybavený golfista se může cítit sebejistě, pohodlně a nemusí se na golfovém hřišti starat o nepředvídatelné situace. Správná organizace vybavení a golfového příslušenství vám umožní plně se soustředit na hru. Takže před zápasem stojí za to podívat se na dobré vybavení pocházející z profesionálního obchodu Golfchampion.cz . Abyste se blíže podívali na golfové tašky na trhu, vybrali tu správnou dle vašich individuálních potřeb a preferencí a před cestou na golfové pole věnovali chvíli dobrému rozmístění vybavení.

Golfové potřeby - co si vzít na golfové hřiště?
Zpět na seznam

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.