Golfové trendy

Exkluzivní golfové vozíky – JuCad a TiCad. Vyhrávají v ergonomii a kvalitě s jinými modely?

exkluzivni golfove voziky jucad a ticad vyhravaji v ergonomii a kvalite s jinymi modely 1

Mezi výrobci golfových vozíků nalezneme mnoho skvělých a někdy až legendárních značek takových jak: Motocaddy nebo Clickgear, které se pyšní skvělými uživatelskými recenzemi. Zvláštní pozornost si zaslouží dvě z nich, které jsou považovány za nejexkluzivnější.  Jedná se o golfové vozíky JuCad a golfové vozíky TiCad. Obě značky se vyznačují nekompromisností co se týče optimalizací funkčnosti a skvělým designem.

golfovy elektricky vozík jucad drive sl 2 0
golfovy elektricky vozík jucad carbon drive 2 0

Golfové vozíky vysoké kvality JuCad – elegance, perfekcionismus, minimalismus

V nabídce německé značky JuCad najdeme zároveň elektrické golfové vozíky a ruční golfové vozíky, včetně těch z nerezové oceli, titanu a uhlíku. Jedním slovem – je z čeho vybírat. Podívejme se na několik vlajkových modelů. Na začátek Vám představíme jeden z nejnovějších modelů JuCad, skvělý elektrický vozík JuCad Phantom Titan eX 2.0. Vozík v sobě spojuje moderní technologická řešení, inovativní design, a jak už to u výrobků JuCad bývá, také eleganci. Vozík má karbonové ráfky, titanový rám a neobvykle charakteristickou samostatnou rukojeť. V sadě vybavení golfového vozíku nalezneme také ovladač na dálkové ovládání a užitečný, funkční přepravní obal.

Další spojení ikonického a nadčasového vzhledu a zároveň mimořádné funkčnosti společnosti JuCad je elektrický golfový vozík JuCad drive SL 2.0. Charakteristická pro JuCad konstrukce, díky které celá elektronika je fantasticky schovaná a nejsou tak viditelné žádné kabely, baterie, motor atp. Je to opravdu neuvěřitelné, protože máme zde pouze kola, úzký titanový rám a řídítka. Kromě toho si výrobce chytře poradil s rozmístěním všech těch prvků uvnitř. Navíc je vozík neuvěřitelně lehký, protože váží pouze 5,9 kg. Absolutní top v optimalizaci hmotnosti kovového vozíku, který umožňuje přepravu golfového bagu bez hmotnostního limitu. JuCad se má tedy čím pochlubit.

Dalším skvělým modelem nabízeným výrobcem JuCad je exkluzivní elektrický golfový vozík JuCad drive SL Titan Classic 40. Vozík zaujme systémem rychlého skládání do kompaktních rozměrů 65 × 60 × 20 cm. Vozík nemá omezení nosnosti, můžeme na něm tedy převážet opravdu těžké golfové bagy. Součástí pevné konstrukce je pořádná lithiová baterie, která umožní na jedno nabití objet i dvě golfové rundy.  Navíc vozík nabízí plynulou regulaci rychlosti v rukojeti a také užitečnou funkci poslání vozíku až na vzdálenost 30 yardů s automatickou funkcí zastavení.

JuCad se neomezuje pouze na klasickou eleganci titanových, stříbrných vozíků, ale má v nabídce také barevné modely. Příkladem je ruční tříkolový golfový vozík JuCad Carbon 3-Wheel. Jedná se o ultralehký vozík, kterého rám je vyroben z uhlíkového vlákna.  Vozík je k dispozici v úžasné škále barev – Camouflage, USA, GT, Racing White, Racing Grey, stříbrné, bílé a limitované edici. Úžasná koloristika je dostupná také v surové verzi, ve které rám zdobí viditelná karbonová vlákna.  Jedná se o golfové vozíky nejvyšší třídy. JuCad Carbon 3-Wheel je propracován v každém možném detailu. Nabízí mj. možnost regulace rukojeti, čímž je možné přizpůsobit výšku vozíku jakémukoliv vzrůstu.  Samozřejmě jak je u JuCad zvykem, vozík se snadno skládá do kompaktních rozměrů.

Nakonec máme také ruční, tříkolový golfový vozík, tentokrát z futuristické řady Phantom, konkrétně se jedná o JuCad Phantom Manual 3-Wheel. Rám z uhlíkového vlákna je tentokrát dvojitý, což je jedinečností přítomnou v designu této značky. Stejně jako v případě elektrického golfového vozíku JuCad Phantom Titan eX 2.0, v verzi Manual 3-Wheel, máme také konstrukci v podobě samostatné tyče, což poskytuje vozíku neopakovatelný vzhled, protože tuto konstrukci nenajdeme u žádné jiné značky golfových vozíků. Vozík je vybaven také novým skládacím mechanismem, který ho umožňuje složit na rozměr malého, plochého balíčku. Vozíky JuCad mají tu výhodu, že je lze složit do kompaktních rozměrů a přepravovat i v malém kufru. Phantom Manual 3-Wheel má hmotnost necelé 4 kg, čili je lehkým vozíkem, kterému ale nic nechybí. Vozík je vhodný pro golfový bag každého rozměru, nemáme zde hmotnostní limit, nicméně vozík má regulované držáky, rukojeť a mnoho dalších funkčních vymožeností.

Toto je jen několik příkladů předních elektrických a ručních exkluzivních golfových vozíků značky JuCad. Všechny spojuje jedno – jsou vyrobené s největší precizností, nabízejí velmi funkční konstrukci a skvělé designy, které v sobě obvykle spojují eleganci a klasiku s moderností a to vše je zároveň obsaženo ve velmi lehkých modelech, které se velmi snadno skládají.

luxusní kočárky jucad

Luxusní golfové vozíky značky TiCad

TiCad je téměř sourozeneckou značkou golfových vozíků, kterou je možné bezpečně označit jako exkluzivní. Přehled výrobků této značky stojí za to začít modelem, který přitahuje pozornost samotným názvem a jedná se o elektrický vozík TiCad Tango. Vozík se vyznačuje kombinací titanového rámu, pískovaného titanového povrchu a skelnými vlákny. Je velmi snadný v používání a ovládání, je vybaven nastavitelnou rukojetí s možností změny výšky, pohodlný, kožený úchyt a solidní lithium-iontová baterie, která umožňuje projet minimálně 27 jamek. Kromě TiCad Tango máme ještě více funkční verzi, a to elektrickou v podobě modelu elektrický vozík TiCad Tango Classic. V čím se tyto modely liší? U verze Classic máme titanová kola, možnost vyražení svého jména a také elektromagnetickou parkovací brzdu, obal a spoustu propracovaných detailů, díky kterým se jedná o vylepšenou verzi TiCad Tango.

Dalším skvělým modelem je elektrický vozík TiCad Goldfinger. Vítěz dvou prestižních designových cen – iF Material Design Award 2006 a Design Award of the Federal Republic of Germany 2008, které jsou důkazem mistrovského provedení. TiCad Goldfinger se pyšní jménem jednoho z nejpropracovanějších elektrických golfových vozíků na světě. Vozík nabízí bleskové skládání technologií plug-in, kola GFK nebo titanová TiTec v prémiové verzi, standardní baterie lithium-iontová s minimální výdrží na 27 jamek, možnost ovládání pomocí ovladače a spousta dalších optimálních řešení. Celkově je elektrický vozík TiCad Goldfinger rozhodně špičkovým produktem ve své třídě.

U modelů golfových vozíků TiCad, nelze nezmínit elektrický vozík TiCad Liberty, který se těší jménem nejpohodlnějšího vozíku ve třídě Titan. Není to jediná lichotivá recenze o tomto vozíku. Je to v současné době nejlepší model ve stáji TiCad. Neuvěřitelně lehký, obratný, rychlý a funkční. Tento vážící sotva 5,6kg golfový vozík nabízí mj. potenciometr rychlosti potažený kůží pro praváky nebo leváky, elektromagnetickou brzdu, extrémně snadnou montáž a demontáž díky otočným spojům, možnost ovládání pomocí knoflíku, tlačítka nebo dálkově pomocí dálkového ovladače. A jak už to u modelů TiCad bývá, také TiCad Liberty se těší fenomenálním designem.

A na konec titanový vozík TiCad Canto 3–Wheel, čili návrh ručně ovládaného, tříkolového vozíku v rodině TiCad. Zároveň je to nejlehčí tříkolový vozík značky TiCad, protože váží sotva 3,9 kg. Vozík lze složit téměř do ploché podoby, v standardu nabízí brzdu, přepravní tašku a spoustu detailů, které TiCad Canto povyšují do kategorie špičkových vozíků, jako např. kožené, ručně šité rukojeti, zakončení v podobě golfových míčků, nebo možnost personálního gravírování do rámu. Výrobce se také postaral o optimalizaci v rozvržení hmotnosti golfového vozíku zatíženého bagem s golfovými holemi tak, aby tlačení vozíku vyžadovalo použití co nejmenší síly. TiCad Canto má také neobvykle elegantní vzhled, který se bude hrdě prezentovat na golfovém hřišti.

exkluzivní golfový vozík ticad liberty
exkluzivní golfový vozík ticad liberty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *