Golfové trendy

Golfová móda – sportovní elegance nebo tradiční anglický styl?

Golfová móda – sportovní elegance nebo tradiční anglický styl?

Golfová móda

V golfu platí osobitá etiketa. Je s touto hrou spojená od jejích samotných počátku, protože golf vznikl jako druh zábavy pro členy nejbohatších společenských vrstev. Samotná pravidla hry, chování a oblékání na hřišti ještě tehdy nebyla přesně stanovená, avšak s rostoucí oblibou se postupně vytvořily zásady a vybrané způsoby, v nichž se pochopitelně odrážel životní styl bohatých lidí. Ačkoliv základní pravidla nejsou nijak rozsáhlá, bylo by možné o nich napsat tlustou knihu, která by obšírně popisovala každý aspekt, gesto a detail spojený s kulturou tohoto sportu. Je obtížné znát podrobně veškerá pravidla a rozumět jim, ale hráč o nich musí mít alespoň základní povědomí.

První věcí, se kterou by se měl seznámit každý hráč, který začal objevovat krásu tohoto úžasného a náročného sportu, jsou pravidla oblékání na golfové hřiště. Hned na začátku uveďme, že každý golfový klub má své zásady oblékání, jejichž porušení může vést k zákazu vstupu na golfové hřiště.

Je dobré vědět, že tato pravidla jsou pevně dána a neexistují pro ně žádné výjimky. Na převážnou většinu golfových hřišť je zákaz vstupu v džínách nebo teplácích. I kdyby tepláky měly pověstné tři pruhy, na golfové hřiště by nás v nich bohužel nepustili. Podobné je to s horní částí oděvu. Obyčejné tričko nepřichází v úvahu. Na golfovém hřišti jsou přípustné výlučně polokošile, které nejdříve pronikly do podobně elegantního sportu – tenisu a jejichž styl vytvořila francouzská firma Lacoste, která jako první spojila pohodlné tričko s elegantním límečkem.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Golfová móda – sportovní elegance nebo tradiční anglický styl?

Pánské golfové oblečení. Nejlepší způsob prezentace na golfovém hřišti

Pánský golfový oděv se vyznačuje klidnými barvami, zejména bílou, modrou, černou, šedou, béžovou nebo khaki barvou. Na tyto typické odstíny člověk na golfovém hřišti narazí nejčastěji. Ladí k sobě a vždycky se osvědčí. Vedle konzervativního stylu oblečení však ještě existují takové výrobky, jako například kalhoty značky Royal & Awesome, které vám zaručí, že vás na golfovém hřišti rozhodně nikdo nepřehlédne. Klasické jsou jejich kalhoty s károvaným nebo jetelovým vzorem. Dříve se bohatí předháněli v tom, kdo se na golf oblékne lépe a vzbudí pozornost všech ostatních.

Při nákupu golfových kalhot si pohlídejte, zda jste určitě zvolili správnou velikost. Ačkoliv se to nezdá, spousta lidí má problém s výběrem správné velikosti oblečení. Každý den potkáváme zákazníky, kteří si kupují velké košile nebo kalhoty, aby dosáhli zdánlivého pohodlí, nebo naopak malé oblečení, aby vypadali atraktivněji. Bohužel žádná z těchto cest není dobrá. Oblečení bychom si měli kupovat tak, abychom ho neměli ani velké, ani malé. Rozkrok kalhot nesmí být příliš nízko ani příliš vysoko. Kalhoty musí ležet na bocích a nesmějí přes ně sjíždět dolů. Tyto maličkosti se mnoha lidem mohou zdát jako legrační, avšak existuje mnoho lidí, kteří si například 40 let kupují oblečení ve špatné velikosti.

Kromě kalhot a kraťas jsou povinnou součástí úboru také polokošile. Pánské modely se od dámský kromě velikosti a jednoduššího střihu v ničem neliší. Kromě tradičních jednobarevných polokošil existují ještě takové, které jsou obohacené o nějaký vzor. Mohou být vyrobené z látky ve třech barvách nebo se vzorem, jako například polokošile PUMA AlterKnit. Tyto prvky mohou být způsobem, jak se oděvem odlišit od jiných hráčů. Myslete však na to, abyste to nepřehnali. Pokud si už vyberete zmíněné kalhoty značky Royal & Awesome, doplňte je jednobarevnou polokošilí.

Je velmi důležité, v čem vyrážíte na golfové hřiště. Jde o podobnou situaci, jako když jdete k přátelům na návštěvu nebo na oběd do restaurace. Musíte vypadat upraveně a elegantně. Pamatujte na to, že pravidla jsou důležitá nejen při samotném příchodu do golfového klubu, ale musíte na ně dbát během celé hry. Pouze pak o sobě můžete říci, že se z vás stali hráči golfu.

I když i pánové dokáží dbát o svůj oděv a prestiž, jsou to právě dámy, kdo s větší přirozeností pečuje o svůj šatník a vzhled. K dámskému golfovému oděvu patří krásné bílé polokošile, sukně ke kolenům ve stylu, který známe z tenisových kurtů, nebo perfektně střižené šaty, které spojují sportovní styl a eleganci.

Člověk může obdivovat, jakým způsobem se v golfovém ošacení spojuje to nejlepší ze sportovního úboru, to znamená pohodlí, funkčnost a praktičnost, s elegancí, kterou můžeme najít na anglickém královském dvoře.

Pánské golfové oblečení. Nejlepší způsob prezentace na golfovém hřišti
Pánské golfové oblečení. Nejlepší způsob prezentace na golfovém hřišti

Šaty na golf

Golfové šaty mívají obvykle jednoduchý a elegantní střih bez zbytečných doplňků. Jsou vyrobené z odolných materiálů, které jsou prodyšné, pohodlně se nosí při hře v největším horku a pohlcují vlhkost. Navíc jsou mimořádně lehké, což ještě více přispívá k pocitu pohodlí během hry.

Navzdory tomu, že šaty představují výborné řešení, na tradiční dámskou polokošili v kombinaci s golfovou sukní lze na hřištích narazit mnohem častěji. Šaty jsou často považovány za oděv do společnosti, ve kterém není vhodné se znovu objevit na příští akci. Se sukní už tento problém nebývá. Stačí si obléci jinou polokošili, vybrat jinou čepici s kšiltem a hned máme na sobě nový outfit.

Dámy mohou kromě sukní a šatů ještě sáhnout po tradičních plátěných golfových kalhotách. Samozřejmě to není tak pohodlná varianta jako sukně nebo šaty, ale má také své přednosti. Ženy si pro hru v chladnějších dnech vybírají raději kalhoty. V takovém případě jim nesmí chybět lehká bunda proti větru.

Když budete svůj šatník rozšiřovat o golfové oblečení, nezapomeňte ani na oblečení do deště. Určitě se vám bude hodit dámská nepromokavá bunda. Je vhodné mít hned dvě. Jednu lehkou bez podšívky pro teplé, ale deštivé dny, a druhou pro typicky podzimní počasí. Ta vám zajistí tepelné pohodlí a postará se o to, abyste nepromokli.

Golfové vesty

Pro chladnější dny bez deště je dobré si pořídit vestu. V tomto případě máte na výběr modely v moderním nebo tradičním stylu, například vestu ušitou z bavlny. Myslete na to, že před nákupem musíte vyzkoušet, jestli golfová vesta nebude příliš těsná a zda vám nebude bránit v maximálním švihu. Proto, abyste měli jistotu, že vás nebude nijak omezovat, si v ní vyzkoušejte pohyb jako při odpalu.

Golfové vesty
Golfové vesty

Golfová obuv

Jestliže hovoříme o golfovém oděvu, nesmíme zapomenout na pár slov o golfové obuvi. V nabídce výrobců najdeme jak klasické boty z kůže, které vypadají jako elegantní vycházková obuv, i sportovní modely, které připomínají spíše běžeckou obuv. Kromě toho ještě existují hybridní boty, kterými se může pochlubit značka Mizuno. Jsou to boty, které zajišťují stejné užitkové vlastnosti jako golfová obuv sportovního typu a jsou vhodné ke klasickému oblečení. Jestliže si zvolíte tento druh obuvi, spojíte pohodlné s praktickým, a navíc máte záruku kvality. Golfová obuv, kterou máme v nabídce, určitě splní vaše očekávání.

Nakupovat oblečení na internetu není jednoduché. Dobře vybrané oblečení na golf musí být stoprocentně pohodlné a nesmí hráče omezovat v pohybu. Proto vám doporučujeme navštívit naši prodejnu. Na místě si budete moci vyzkoušet řadu modelů kalhot, polokošil nebo bot. Vyzkoušíte si v tomto oblečení několik zkušebních ran holí a ujistíte se, že vám všechno výborně sedí a můžete bez starostí vyrazit na golfové hřiště na několikahodinovou partii.

Golfová obuv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *