Golfové trendy

Golfová obuv – jaké technologie nabízí nejoblíbenější značky?

golfova obuv jake technologie nabizi nejoblibenejsi znacky

Golfová obuv je podle většiny golfistů hned vedle golfové hole nejdůležitější součástí vybavení. Není divu! Vždyť právě v obuvi chodíte po greenu nebo se pohybujete mezi jamkami. Správná obuv musí poskytovat odpružení, pohodlí, dostatečnou přilnavost a nepromokavost. Proto mnoho značek, které vyrábějí golfové vybavení, vyvíjí vlastní patentované technologie obuvi. Co můžete očekávat od známých firem, které vyrábějí golfovou obuv?

Golfové boty Adidas – jaké technologie nabízí tato německá sportovní společnost?

Adidas je značka, která se může pochlubit téměř 100 lety zkušeností s dodáváním správného vybavení pro sportovce. V roce 1997 vstoupila značka s akvizicí společnosti TaylorMade na golfový trh, kde působí dodnes. Mezi stěžejní modely golfové obuvi Adidas patří S2G, Adicross, Alphaflex a Tour 360, stejně jako vlastní technologie, které splňují požadavky profesionálních i začínajících golfistů.

golfova obuv adidas jake technologie nabizi nemecka sportovni spolecnost 1
 • Boost – podrážku vyrobenou touto technologií najdete prakticky v každém modelu golfové obuvi Adidas. Díky tomu, že je podrážka vyrobena ze speciální pružné pěny, která nepodléhá žádné deformaci a vrací energii ihned po pohybu, máte zaručeno výjimečné odpružení, pružnost a rychlost, díky čemuž vám zdolávání kilometrů během kola a provádění švihů nečiní větší problémy.
 • Traxion – technologie, která do podrážky boty zabudovává gumové výstupky, které pomáhají udržet přilnavost na greenu a zároveň zajišťují neklouzavost a rovnováhu.
 • Lightstrike – mezipodešev boty je zde vyrobena z patentovaného materiálu společnosti Adidas s názvem Lightstrike. Ten ovlivňuje hmotnost a odolnost golfové boty a zajišťuje, že zůstanete lehcí při všech pohybech.
 • Bounce – technologie, která ovlivňuje odpružení a úlevu svalům. Speciální systém, který zahrnuje použití pružných kuliček v podrážce boty. Ty vracejí energii zpět, takže můžete vykonávat více činností bez únavy a bez obav z bolavých nebo zraněných nohou.
 • BOA Fit System – technologie BOA používaná v mnoha golfových botách, nejen těch od značky Adidas, která se skládá ze speciálního knoflíku namísto klasických tkaniček, pomocí kterého si nastavíte sílu vázání a přizpůsobíte si botu svým potřebám. To zaručuje komfort a pohodlí boty i v průběhu celého dne.
 • 4D – boty vybavené touto technologií využívají podrážky vytištěné na 3D tiskárně jako alternativu k technologii Bounce. Díky tomuto řešení je bota více přizpůsobena svému nositeli a poskytuje větší pohodlí a vyšší úroveň tlumení než dříve.
 • RDY – ačkoli jsou prakticky všechny golfové boty Adidas voděodolné, značka vyvinula speciální technologii, která zvyšuje voděodolnost nejen oblečení, ale i obuvi, a to díky speciálním materiálům a voděodolnosti. Díky tomu je možné v takové obuvi hrát i v tom nejdeštivějším dni, aniž by noha promokla nebo uklouzla.
golfova obuv adidas jake technologie nabizi nemecka sportovni spolecnost 2

Golfová obuv – čím vás značka Footjoy překvapí?

Značka, kterou není třeba představovat nikomu, kdo se zajímá o golf. Americká společnost Footjoy je lídrem ve svém oboru, působí na trhu již od roku 1857, kdy se jmenovala Burt and Packard Shoe Company, a v současnosti je jedničkou v prodeji golfové obuvi a golfových rukavic v USA. Její boty jsou vždy 100% nepromokavé a vyrobené z nejkvalitnějších materiálů. Mezi oblíbené modely této značky patří například HyperFlex, Flex, Pro SL, Fuel a eComfort. Mezi patentované technologie golfové obuvi Footjoy patří např:
 • StratoFoam – což je systém tlumení vytvořený ze speciální směsi materiálů, která usnadňuje návrat energie a tlumení nárazů. V praxi to znamená menší únavu nohou v dalších kolech a snazší překonávání větších vzdáleností;
 • VersaTrax+ – technologie podrážky, která ovlivňuje přilnavost a stabilitu. Díky tomu dosáhnete lepších výkonů na všech typech povrchů (i těch nejnáročnějších);
 • FTF+ – technologie mezipodešve, která ovlivňuje především tlumení a stabilitu při švihovém výkonu;
 • OrthoLite EcoPlush Fit-Bed – stélka, která je navržena tak, aby snižovala únavu nohou a poskytovala vám maximální pohodlí při pohybu bez rizika zranění. Díky speciální konstrukci stélka nepodléhá opotřebení, takže bude mít stejné vlastnosti i za několik let;
 • PU Fit-Bed – podrážka, která podpírá paty, poskytuje jim pohodlí a eliminuje riziko odření a zároveň poskytuje chodidlům odpružení;
 • NappaLuxe – typ plyšové kůže, která má především estetické vlastnosti, ale také výrazně zvyšuje odolnost obuvi proti vodě.
golfova obuv cim vas znacka footjoy prekvapi

Golfová obuv – jaké technologie najdete u značky Mizuno?

V zemi třešňových květů, přesněji v Ósace, založili v roce 1906 dva bratři Rihachi a Rizo společnost, která vyráběla nejrůznější sportovní vybavení – jejich stěžejním produktem byly baseballové míčky a v roce 1933 také golfové hole. Řeč je samozřejmě o společnosti Mizuno, která již téměř 120 let nabízí všem zájemcům výrobky nejvyšší kvality ve velmi dobré cenové relaci – proto je jejich vybavení doporučováno zejména začínajícím golfistům.

golfova obuv jake technologie najdete u znacky mizuno 1

Mezi oblíbené modely bot patří mimo jiné G-style, Wave Hazard, Genem WG a Nexlite. V průběhu desetiletí se značce Mizuno podařilo patentovat různé technologie jak v golfové obuvi, tak v dalším příslušenství, které výrazně pomáhají při výkonu v tomto sportu. Mezi taková vylepšení, která jsou k dispozici v golfové obuvi Mizuno, patří např:

 • X10 – karbonová pryž použitá v podrážce, která výrazně zlepšuje přilnavost k zemi a má také vliv na mnohem pomalejší opotřebení obuvi v náročných podmínkách;
 • Mizuno Enerzy – materiál, který je použit v mezipodešvi boty. Ovlivňuje především odpružení, díky čemuž je kontakt se zemí, např. při běhu, jemný a bezbolestný, a dodává pocit “pružnosti”;
 • Gore Tex – tenký materiál, ze kterého je vyroben svršek boty. Díky němu je bota prodyšná a také trvale nepromokavá, což se bude hodit, pokud hrajete ráno a na trávě je ještě rosa nebo hrajete v drsných, deštivých podmínkách;
 • Mizuno Wave – jedinečná a stěžejní technologie dostupná v obuvi Mizuno. Je použita v mezipodešvi a přispívá ke stabilitě při švihu a k tlumení při zdolávání více jamek.
golfova obuv jake technologie najdete u znacky mizuno 2

Golfová obuv – Skechers

Značka, která má téměř 5 000 prodejen po celém světě a je třetím největším výrobcem obuvi ve Spojených státech. Značka Skechers byla založena v roce 1992 v Kalifornii z iniciativy Roberta Greenberga a za více než 30 let své existence se pevně zapsala do povědomí lidí. Značka vyrábí nejen sportovní obuv, ale také lifestylovou obuv – model, který jí pomohl proslavit se, Skechers Cascades Logger Boot, byl v 90. letech populární u grungeové subkultury.

golfova obuv skechers 1

Mezi nejoblíbenější modely patří Go Golf Elite 5, Go Golf Max 2, Go Golf Max Fairway 3, Go Golf Drive 5 nebo Go Golf Pro 5 Hyper. Golfová obuv Skechers také obsahuje různé technologie, které jsou navrženy tak, aby uživateli usnadnily hru a zvýšily jeho pohodlí.

 • Hands Free Slip-ins – do bot vybavených touto technologií stačí pouze zasunout nohu, takže k nazouvání není třeba mít ruce. U tohoto typu modelu je také nejčastější řešení Heel Pillow, které pomáhá udržet nohu na jednom místě. To pomáhá zachovat pohodlí a komfort, který je během golfových turnajů nezbytný.
 • Arch Fit – speciální stélka certifikovaná podiatry, která je navržena tak, aby podporovala klenbu nohy, což přispívá k přizpůsobení a pohodlí při chůzi.
 • H2GO – technologie, na kterou je poskytována roční záruka a která zajišťuje nepromokavost obuvi Skechers. Můžete si být jisti, že si budete moci hrát i za deštivého dne, protože vaše nohy nepromoknou. Používá se prakticky v každé golfové obuvi této značky.
 • Ultra Flight – pružné a velmi lehké odpružení při chůzi nebo běhu.
 • Gripflex – technologie podrážky, která je vyrobena z termoplastického polyuretanu a místo hrotů má jemné výstupky. To zaručuje zachování trakce za všech podmínek a všestranné použití.
 • Ortholite – vložka do bot vyrobená ze speciální pěny Ortholite, která zlepšuje odpružení a také zvyšuje “prodyšnost” nohy, takže můžete nosit golfové boty celý den, aniž byste si potili nohy.
 • Goodyear® Performance – technologie vyvinutá ve spolupráci s americkým výrobcem pneumatik Goodyear®. Podrážka těchto bot je vyrobena z mimořádně odolné pryže, která zajišťuje dlouhou životnost. To má vliv jak na přilnavost za všech podmínek a na všech površích, tak na stabilitu.
 • Relaxed Fit – má vliv na pohodlné usazení prstů a přední části chodidla, čímž se eliminuje riziko nepohodlí nebo odřenin.
 • Resamax – měkká tlumicí stélka, která se přizpůsobí profilu chodidla, čímž zaručuje dokonalé přizpůsobení.
 • Hyper Burst – technologie použitá v mezipodešvi golfové obuvi, která poskytuje lehké a dlouhotrvající odpružení při intenzivní aktivitě a pomáhá překonávat delší vzdálenosti.
 • Softspikes – vyměnitelné hroty golfové obuvi, které jsou měkčí než tradiční hroty pro maximální přilnavost při švihu.
 • Twist Fit – speciální kolečko, které umožňuje nastavit a přizpůsobit boty vašim potřebám. Díky tomu máte zaručené pohodlí a bota vám nesklouzne za žádných podmínek. Často se používá společně s technologií Hands Free Slip-ins.
 • Goga Mat – tlumicí vložka, která nabízí vysoký stupeň odrazu v golfové obuvi.
golfova obuv skechers 2

Technologie v golfové obuvi – je některá značka lepší?

Odpověď je velmi jednoduchá – záleží na tom. Každá značka má své odlišnosti a své vlastní technologie, které budou pro některé ideální a pro jiné nedostatečné. Proto je důležité modely otestovat a najít značku, která vyhovuje vašim preferencím. Především je třeba vzít v úvahu, že golfové boty by měly být pohodlné, nepromokavé, poskytovat dostatečné odpružení a stabilitu. Většina golfových bot má více než jednu technologii, takže máte možnost koupit si jeden výrobek s několika požadovanými vlastnostmi, než žonglovat mezi několika páry golfových bot. Testujte, testujte a ještě jednou testujte a určitě najdete pár, který bude splňovat vaše požadavky.

Zpět na seznam

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.