Golfové hole

Golfové hole Titleist – jak pro sebe vybrat ten nejlepší model?

Golfové hole Titleist - jak pro sebe vybrat ten nejlepší model?

Titleist – ikona na trhu golfových holí a také golfových míčků Jak si pro sebe vybrat ten nejlepší model? Výběr nejlepší pro nás golfové hole určuje několik klíčových faktorů. Především jsou to naše golfové zkušenosti, styl hry a také individuální preference a očekávání v čem by nám daná hůl měla pomoci se zlepšit. Pokročilejší hráči se snaží maximalizovat výkon. Chtějí dosahovat delší vzdálenosti a mít perfektní údery s obrovskou přesností. Na druhou stranu, lidé začínající své dobrodružství s golfem, by měli spíše sáhnout po golfových holích, které se vyznačují větší odpouštivostí, díky čemu sníží dopady méně podařených úderů.  Jednoduše řečeno by začínající hráči neměli sáhnout pro hole určené profesionálním hráčům, protože je s nimi těžší hrát. Profesionální hráči naopak nemusí být zcela spokojení s výsledky hry s méně technologicky pokročilými holemi, protože jednoduše velké hlavy těchto holí na ně působí odstrašujícím dojmem a vypadají málo profesionálně. Naštěstí v nabídce značky Titleist najde každý něco pro sebe.

Golfové hole Titleist – jak pro sebe vybrat nejlepší model želez?

Sada želez Titleist T100 je určená zkušeným golfistům zaměřeným na vysoký výkon. Jsou to kované hole, velmi dobře ovladatelné. Wolframové závaží se promítá do optimální rozložení hmotnosti po obvodu hlavy hole, díky čemu je hůl neuvěřitelně odpouštivá – samozřejmě jak na hole ze segmentu „players irons“. Množství wolframu v holích se snižuje spolu s vyššími lofty holí, díky čemu je sada holí skvělé vyvážená. Navíc má profil hlavy hole skvělý design, což je dokonalým podtržením skvělé konstrukce.

další sada holí je vlajkovou sadou golfových holí Titleist T200 určená hráčům s vysokými ambicemi, kteří chtějí dosáhnout co nejlepší výsledky. Pro zvýšení odpouštivosti byla v tomto modelu použitá polymerová vložka MAX za účelem zvýšení pružnosti středové části úderové plochy. Máme větší energii a tedy i vyšší počáteční rychlost míčku, co ve výsledku zvětšuje vzdálenost. Navíc hole disponují dvěma wolframovými závažími v hlavě hole, kovanou úderovou plochu a shaftem ze série True Temper Dynamic Gold AMT, který díky rostoucímu rozložení hmotnosti zaručuje neobvykle stabilní letovou trajektorii míčku.

Další golfové hole Titleist T300 nacházející se v segmentu ‘super game improvement’. To jsou golfové hole pro osoby, které chtějí zvětšit vzdálenosti a zlepšit dosahované výsledky. U T300 kromě wolframových a polymerových vložek v hlavě hole máme také velmi stabilní shafty Mitsubishi Tensei Red AM2 nebo True Temper DG AMT Red. Další sada želez Titleist T400 je rozhodně tou nejvíce odpouštivou sadou mezi železy Titleist. Tyto hole jsou vhodné pro osoby, kterým se občas podaří netrefit golfový míček středem úderové plochy. Tento model si s takovými neúplně povedenými údery poradí, protože hlavy holí mají vysokou setrvačnost (MOI). Navíc velmi lehké shafty, které jsou v tomto modelu standardně použité, usnadňují „zrychlení holí během golfového švihu.

  • Titleist T100

Pro pokročilé golfisty nabízí značka také železa Titleist 620 CB, které poskytují skvělé procítění úderů, maximální kontrolu úderů, ale nižší odpouštivost, proto tyto golfové hole nejsou vhodné pro začátečníky.  Podobná jsou také železa Titleist 620 MB. Nakonec představujeme železa Titleist U-510 Utility Driving Iron. Větší profil hlavy hole, větší setrvačnost a velmi tenká lícová plocha a nižší těžiště způsobují, že je snazší zvednout míček vzhůru. Je to skvělý dodatek k sadě želez pro všechny golfisty, kteří místo klasickými dřevy nebo hybridy preferují hrát se železy. Vhodná konstrukce hybridního železa odpouští mnohem více chyb než klasická železa s nižšími čísly.

Golfové hole Titleist – nejlepší model driveru

Pokud jde o drivery této značky, jedná se především o řadu Titleist Speed, která zahrnuje následující golfové hole Titleist: TSi1, TSi2, TSi3 a TSi4. Model TSi1, nejlehčí v rodině TSi, byl navržen s myšlenkou o hráčích s nízkou a střední rychlostí švihu. Jednotlivé části této hole (hlava a shafty) mají sníženou hmotnost z toho důvodu, aby bylo možné snadněji získat počáteční rychlost. Hůl se vyznačuje novou úderovou plochou ze slitiny ATI 425 Titanium, což je unikátní, protože žádná značka před Titleistem nevyužívala při výrobě svých holí tento neobvykle těžký ve zpracování materiál. Umožnilo to získat úderovou plochu se sníženou, proměnlivou tloušťkou, díky čemu také větší odpouštivost, rychlost a vzdálenost. Klasický tvar hlavy driveru byl aerodynamicky vylepšen, což snižuje odpor vzduchu. Pokud jde o shafty k sérii TSi1, doporučené jsou ultralehké Aldila Ascent, kterých hmotnost nepřekračuje rozmezí 35-45 gramů. Zároveň je model TSi1 jedním z nejlehčích modelů na trhu.

Drivery Titleist TSi2 se vyznačují přímější letovou trajektorii golfového míčku, bez možnosti nastavení tendence draw/fade. TSi2 je určen golfistům, kteří potřebují maximální setrvačnost, odpouštivost po celém povrchu úderové plochy a nižší těžiště. U této řady máme možnost přidání systému závažíček SureFit Weight, které mění dynamickou hmotnost hole. Díky technologiím SureFit Hosel mají golfisté v driverech Titleist až 16 nastavení loftu a lie, díky čemu přizpůsobí letovou trajektorii míčku svým schopnostem.  Golfové hole Titleist TSi2 mají v standartu shafty vysoké kvality Mitsubishi a ProjectX – a také širokou škálu možností custom, které je možné vybrat v procesu profesionálního fittingu v nášem Fitting Center.

Řada Titleist TSi3 se významně liší od TSi2 hlavou hole. Golfové hole Titleist TSi3 umožňují změnu těžiště hlavy pomocí pěti nastavitelných pozic, nacházejících se v zadní části hlavy hole. To umožňuje dosáhnout letové trajektorie draw/fade, co není možné u série Titleist TSi2. Model TSi3 má systém vyměnitelných závažíček SureFit CG, které je možné přesouvat po kolejnici, čímž lze měnit těžiště. Na závěr z řady driverů Titleist Speed představujeme nejnovější model TSi4, který je určen golfistům s velmi rychlým švihem. Tento model snižuje zpětnou rotaci a zvyšuje vzdálenost. Hlava tohoto driveru je menší a umístěné blízko úderové plochy těžiště minimalizuje rotaci míčku. Golfové hole Titleist TSi4 jsou určené také hráčům, kteří by chtěli snížit rotaci míčku odpáleného z odpaliště.

Jak vybrat golfové hole Titleist – dřeva a hybridy

Pokud se jedná o dřeva a hybridy Titleist, i zde máme řadu Titleist Speed. Dřeva TSi1 jsou optimalizované pro hráče s pomalejším švihem. Golfové hole Titleist TSi1 jsou lehčí od jiných modelů v této řadě, co poskytuje větší počáteční rychlost. Vyznačují se také vysokým koeficientem, čili vysokou setrvačností MOI, což se dokonale promítá do zvýšené odpouštivosti a eliminace chyb u méně podařených úderů. 

Ze všech modelů Titleist Speed jsou nejvíce odpouštivé hole TSi2, které kromě maximální odpouštivosti se vyznačují také přímou letovou dráhou míčku. TSi2 usnadňují zvednutí míčku do větší výšky. Modely TSi2 a TSi3 mají za úkol zlepšení vzdálenosti, ale model TSi3 je zároveň více sportovní. Umožňuje tvarovat letovou trajektorii míčku draw/fade. Více odpouštivé golfové hole jsou vhodné pro začátečníky, kteří se ne vždy do míčku trefí středem úderové plochy. Hybridy Titleist Speed umožňují zvýšení výkonu pomocí změny švihové hmotnosti a systému regulace loft/lie. Poskytují také vyšší počáteční letový úhel míčku. Hybridy TSi1 jsou skvělé pro osoby s pomalejším švihem. TSi2 mají o něco těžší hlavu, co upřednostní hráči s mělčím švihem, zatímco TSi3 pomůže hráčům se strmějším švihem.

Jak vybrat nejlepší golfovou sadu Titleist?

Titleist podporuje hráče na každé úrovni hry. Sada golfových holí, která by měla mít maximálně 14 golfových holí, obsahuje: driver, železa, dřeva, wedge, hybridy a putter. Díky Titleist můžeme zkompletovat sadu holí přizpůsobenou úrovni naší pokročilosti, schopnostem, technickým parametrům (např. rychlosti švihu) a také individuálním preferencím. Jednotlivé drivery a dřeva řady Titleist Speed nebo také sady želez Titleist jsou určeny hráčům s různými potřebami a očekáváními. Optimální výběr golfových holí je nejlepší provést pod dohledem odborníků v profesionálním fittingovém centru. Například ve fittingcenter.pl, kde obdržíme pomoc profesionálů. Za zmínku určitě stojí, že poskládání ideální golfové sady vyžaduje shromáždění řady dat a jejich analýzu odborníky. Je to nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak pro sebe vybrat nejlepší golfovou sadu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *