Golfové trendy

Golfové tréninkové sítě – čím jsou a které jsou nejlepší?

tréninkové golfove pomůcky

Sítě najdou dvojí využití téměř na každém sportovním zařízení. Mohou být použity během tréninkových lekcí pro zlepšení svých dovednosti, ale především se používají z bezpečnostních důvodů jako populární chytače nebo zástěny. Bez takové ochrany je obtížné si představit fungování mnoha druhů sportovišť a hřišť, včetně například fotbalu, basketbalu nebo volejbalu, golfových hřišť nebo dětských hřišť. Tréninkové sítě lze navíc s úspěchem využít i uvnitř budov, například sportovních hal. Jsou ideální pro provádění různých cvičení. Velmi dobrým příkladem bude speciální síť pro golfový trénink.

Golfové tréninkové sítě musí být vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. To má velký význam během tréninku. Mnoho výrobců dává přednost vytváření sítí z polyethylenu nebo polypropylenu. Sítě, které byly vyrobeny z polypropylenu, jsou rozhodně mnohem pružnější, což nemá negativní vliv na jejich pevnost. Budou ideální pro vnější využití, protože nejsou citlivé vůči změnám teplot a proměnlivým povětrnostním podmínkám. Dalším materiálem, ze kterého lze vyrobit například síť na golf, je polyethylen. Takové sítě jsou ve srovnání s polypropylenovými modely o něco tužší a tvrdší, nicméně jejich výrobní proces a vlastnosti jsou velmi podobné.

golfová tréninková síť na třísky

Sítě na zachytávání míčků – jak efektivně trénovat krátkou hru se sítí na čipování?

Golf je náročný sport, takže mnoho lidí dává přednost pravidelnému tréninku. To se netýká jen těch, kteří profesionálně sportují a připravují se například na soutěže, ale i amatérů a dokonce i těch, kteří dělají své první kroky na golfovém hřišti. Můžete trénovat různé prvky golfového umění a co stojí za zmínku, v mnoha případech nemusíte vůbec jít na golfové hřiště. Stačí jít do akademie nebo dokonce na dvorek a se správným vybavením můžete vybrousit svůj um. K tomuto účelu lze použít například přenosné golfové sítě. Dobrým příkladem jsou tréninkové sítě PGA Tour, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Jednou z nejzajímavějších nabídek je rozkládací čipovací síťka PGA Tour Perfect Touch. Tento model je ideální pro trénink téměř za všech podmínek, dokonce i na vlastním dvorku. Síť vyrobená z velmi kvalitních materiálů má při rozložení průměr 51 cm a má tři zóny, do kterých je třeba trefovat míčky. Všechny zóny jsou označeny různými barvami, takže sportovec může cvičit různé typy úderů s proměnlivou trajektorií letu. Tento typ tréninkové sítě není jen odolný, ale také velmi snadno rozložitelný a složitelný, díky tomu, že po složení velikost malé krabice, velmi snadno se balí a přenáší na libovolné místo. Takový trénink pomocí síťky je jedním z nejlepších možných způsobů, jak zlepšit nebo se naučit čipovací údery. Při nákupu modelu PGA Tour Perfect Touch navíc do výbavy dostaneme speciální háčky, kterými zajistíme síť. Cena golfové sítě by neměla být vůbec vysoká. Tento model stojí méně než sedmdesát zlotých, ale určitě bude důležitým tréninkovým bodem, který vám umožní zlepšit a pracovat na jednom z hlavních golfových úderů. Je důležité poznamenat, že taková síť je používána nejen amatéry, ale i profesionály, což dále zdůrazňuje její tréninkovou hodnotu.

Dobrou volbou pro výuku čipových úderů budou i další přenosné golfové sítě, např.. tréninkové sítě Colin Montgomerie. Mnoho golfistů vybírá model Colin Montgomerie Square Chipping Net z několika důvodů. Za prvé, nemusíte trávit více času složitým rozebíráním této sítě. Jedná se o univerzální model vyrobený z vysoce kvalitního materiálu, takže může být použit jako vnitřní síť pro cvičení, stejně jako venku, dokonce i v proměnlivých povětrnostních podmínkách. Tato mřížka má pět kapes, což výrazně rozšiřuje možnosti tréninku a dokonce umožňuje sledovat, na kterou stranu se údery pohybují, zda sestupují více doleva nebo doprava. Díky tomu bude jednodušší opravit některé chyby a zlepšit výkon.

tréninková síť na čipování 600x600
golfová síť pro longridge chipping

Jak daleko by měla golfová síť stát od míčku až po plné údery?

Síť pro cvičení úplných úderů je dalším typem sítě, který se běžně používá v golfovém tréninku. Dobrým příkladem takové sítě je model SkyTrak, který může být dále rozšířen pomocí podložku a bočních kryty užitečné během tréninku. Taková síť pro trénink plných úderů bude fungovat všude tam, kde jsme omezeni prostorem. Vzdálenost golfisty od sítě během tréninku by neměla být velká, i když budou provedeny nejsilnější údery. Síť je vyrobena z vysoce kvalitních materiálů, takže je extrémně odolná a odolává mnoha sériím silných úderů golfového míčku. Nemůže poškodit míč, který letí rychlostí až 200 mil za hodinu. Kromě toho může být použita i pro jiné sporty, jako je rekreační fotbal, házená, florbal nebo softball. Je vhodná také jako indorová síť pro golfový trénink. Díky správné konstrukci je síť schopna bezpečně vrátit míč hráči, který provádí úder. Pro tento typ tréninku se hodí golfové tréninkové podložky, díky nimž bude snadnější vyznačit vzdálenost hráče od sítě a navíc bude možné provádět tréninky na jakémkoli typu podloží. Podložka pro plné odpaly by měla mít vhodnou velikost, například 95 x 120 cm. Tímto způsobem budete moci provést plný úder drivem tak, že budete mít obě nohy na podložce. Podložka je skvělá i při puttování. Je také těžké si představit efektivní cvičení bez použití golfové hole i tréninkových golfových míčků.

vnitřní skytrak síť

Přizpůsobte cvičební síť velikosti vaší zahrady?

Tím, že si chceme zařídit tréninkové místo kolem domu, například na zahradě, jsme velmi často omezeni z hlediska volného prostoru. Proto jsou rozměry síťky pro golf velmi důležité. Výrobci se také postarali o tento aspekt. Sítě pro trénink jednotlivých prvků golfu mají tak kompaktní rozměry, že mohou být použity téměř kdekoli. Při relativně malých rozměrech jsou stabilní, což jistě ovlivňuje zlepšení kvality tréninku. Sítě pro čipování nebo výcvik na dlouhé vzdálenosti se velmi snadno instalují a demontují a není třeba je nechat na místě na trvalo. Navíc, pokud chceme trénovat dlouhé odpaly, bylo by dobré instalovat pro konstrukci síťky další boční kryty. Tímto způsobem zlepšíme bezpečnost a snížíme riziko poškození v případě neúspěšného úderu. Takové sítě umožní golfovou hru i v domácím prostředí, kde se kolem nás budou nacházet cenné předměty. Boční sítě stačí upev na rám a napnout, naplnit pytle, které jsou často součástí sady, pískem a utáhnout celou konstrukci.

Čím se liší dražší modely golfových sítí?

V sortimentu jsou k dispozici modely sítí pro různé typy tréninku. Dražší sítě dávají hráči větší manévrovací prostor při výběru formy cvičení. Jsou také vyrobeny z mnohem odolnějších materiálů, jako je polypropylen, který se velmi často používá k ohrazení golfového hřiště. Takový materiál poskytuje záruku, že se síť nerozbije ani při vyšším tlaku nebo velmi silném nárazu. Dražší modely golfových sítí neabsorbují vodu, což je také jejich velkou výhodou. Teplotní změny a proměnlivé atmosferické podmínky nemají negativní vliv na jejich odolnost. Dražší golfové sítě používané při tréninku proto mohou na zahradě být rozloženy převážně celoročně.

Zpět na seznam

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.