Golfové trendy

Golfový bag – cart bag na vozík nebo stand bag s nožičkami. Jaký model bude nejlepší v průběhu hry?

Golfový bag – cart bag na vozík nebo stand bag s nožičkami. Jaký model bude nejlepší v průběhu hry?

Golfove bagy

Základní vybavení golfisty, kromě golfových holí a golfového míčku, zahrnuje golfový bag. Je těžké si představit hráče bez vybavení v podobě bagu na golfové hole, protože je přece třeba je někde během hry uložit a na golfovém hřišti přepravovat. Za zmínku stojí, že obvykle se nejedná o jednu nebo dvě golfové hole. Golfista může mít během hry s sebou až 14 golfových holí. Představme si tedy více než tucet golfových holí, míčků a další příslušenství bez speciálního bagu určeného na golfové vybavení. Není těžké si představit, že hra bez této součásti golfového vybavení nemůže být příjemná, pohodlná a praktická. Golfové bagy v podstatě rozdělujeme na dva typy – golfové bagy na vozík, tedy tzv. cart bags, a golfové bagy s nožičkami, tedy tzv. stand bags. Který bag se při hře lépe osvědčí? Podívejme se blíže na oba typy.

Golfový bag – cart bag na vozík nebo stand bag s nožičkami. Jaký model bude nejlepší v průběhu hry?

Cart bag – golfová bagy na vozík

Golfové bagy na vozík, jak vyplývá ze samotného názvu, jsou určeny pro přepravu golfového vybavení na vozíku. Základní přednost těchto bagů je evidentní – bagy včetně příslušenství, které může vážit několik až několik desítek kilogramů, nemusíme nosit na zádech. To je velká úleva. Cart bags plní funkci organizéru naší golfové výbavy, protože vše máme pěkně uloženo, po ruce a na svém místě. Navíc golfové bagy chrání naši golfovou výbavu před poškozením, golfové hole na sebe nenarážejí, jsou chráněny, protože bagy jsou silné, zpevněné, pevné a často voděodolné. Bag na vozík je dobře vyvážený, má ergonomické úchyty a její naložení do zavazadlového prostoru auta by nemělo být složité.

Golfové bagy typu cart bags jsou objemné. Chceme-li s sebou brát hodně golfových holí a hodně příslušenství, plánujeme-li strávit na golfovém hřišti několik hodin, čeká-li nás hodně chození, je-li počasí proměnlivé nebo je-li horko k nevydržení, jsou to argumenty, které hovoří pro zakoupení bagu na vozík. Základem je samozřejmě koupě takového vozíku. Čekají nás tedy velké náklady. Jedná se samozřejmě o efektivní výdaje, které se rozloží do několika let a díky nimž získáme kvalitní produkt a pohodlí, a potažmo i větší sebevědomí. Jsme-li omezeni rozpočtem nebo s golfem teprve začínáme a nepoužíváme ještě kompletní set holí, nebo hledáme-li praktický bag, který budeme moct převážet např. skútrem, stojí za to se podívat na golfové bagy s nožičkami.

Cart bag – golfová bagy na vozík

Populární golfové bagy typu cart bag – Titleist, Callaway, TaylorMade

Výrobci golfového vybavení neustále zásobují trh stále lepšími produkty. I ty nejlépe zpracované a tedy ideální výrobky, jsou brzy nahrazeny vylepšenou verzí. Rozhodování o typu bagu a výběr např. bagu na vozík jsou až prvním krokem. Dalším je výběr z desítek cart bagů. Podívejme se blíže na několik produktů nejpopulárnějších golfových značek.

Jedním z produktů značky Titleist určeným pro nejnáročnější golfisty je voděodolný golfový bag Titleist Premium StaDry Cart bag. Tento bag je vyrobené z nejkvalitnějších materiálů a je vhodný pro každé podmínky. Kromě toho, že je nepromokavý, je tento golfový bag rovněž objemný a odolný. Je zpevněn prošívanými vložkami a konstrukce StaDry se vyznačuje nepromokavými zipy. Bag lze převážet na vozíku nebo melexu. Dolní číst je stabilní, díky čemuž může golfový bag Titleist Premium stát samostatně bez obav z pádu. Patnáct komor ve vrchní části pro maximální objem, přepážky po celé délce a devět kapes na příslušenství. Hmotnost 3,7 kg.

Další vysoce kvalitní voděodolný bag typu cart bag tentokrát značky Callaway – Callaway Hyper Dry Cart bag. Pozoruhodné je to, že tento golfový bag je velmi lehký navzdory svému velkému objemu, který tvoří vrchní část se 14 komorami, samostatná komora na putter a devět před deštěm chráněných kapse na příslušenství. Callaway Hyper Dry Cart bag váží necelých 1,9 kg a tím je jedním z nejlehčích bagů tohoto typu na trhu. Značka Callaway se má čím chválit. Bag je pohodlně profilován, nabízí úchyt na nošení v ruce a popruh na nošení přes rameno. Všechny švy a zipy jsou vodotěsné. Stabilní a profilovaná dolní část umožňuje snadnou montáž na všechny typy golfových vozíků. Bag je dotažený do každého detailu, má rovněž kovový kroužek na připínání příslušenství na karabinku. A to vše v necelých 2 kg!

Třetím populárním golfovým bagem na vozík je TaylorMade Deluxe Cart bag. Tento golfový bag se rovněž vyznačuje optimálním objemem s současně ochranou golfových holí. Na putter je samozřejmě vyčleněna samostatná komora, vrchní část obsahuje dalších 14 komor s rozdělením části komor po celé délce, gripy a shafty nemají se sebou žádný kontakt. K tomu jako u předchozích bagů devět kapse na příslušenství a navíc dvě velké boční kapsy na oblečení, termokapsa na nápoje, fleecová kapsa na cennosti, vnitřní tunel na deštník a kroužek na připnutí příslušenství na karabinku. TaylorMade Deluxe Cart bag je vybavený stabilní dolní částí, profilovanými úchyty a popruhem pro nošení přes rameno s možností odepnutí, místo na čaj a rukavice, a rovněž horní kryt do deště. Hmotnost bagu je 3,9 kg. Pozoruhodný je i design tohoto modelu. Matné prvky a leklé spoje s prosvítajícími uhlíkovými vlákny dodávají bagu futuristický vzhled.

Golfové bagy s nožičkami – stand bag

Stand bag je golfový bag s nožičkami. Lze je nosit jak ve formě batohu, tak i převážet na vozíku. Jsou velmi lehké, některé dokonce ultralehké, a proto jsou ideální pro rychlou partii golfu nebo driving range, kde nemusíme překonávat dlouhé vzdálenosti. Jsou velmi funkční, praktické a pohodlné pro nošení na zádech. Pro jízdu na skútru nebo motorce jsou s několika holemi ideální. Samozřejmě, že se golfové bagy s nožičkami liší rozměry i hmotností (ultralehké, Tour Bag apod.), ale v praxi jsou praktičtější než stabilní a objemné cart bagy. Bag s nožičkami může být přenášen jako batoh, nevyžaduje další vybavení ve formě vozíku. Jedná se tedy o ekonomické řešení.

Golfové bagy s nožičkami – stand bag

Mizuno, Titleist, Motocaddy – nejlepší golfové bagy typu stand bag

Jedním z nejpopulárnějších golfových bagů s nožičkami je Mizuno Tour Stand bag nabízený ve dvou barevných verzích – modré a černé. Jedná se o vysoce kvalitní bag s nožičkami a popruhy, které zajišťují maximální pohodlí při nošení na zádech. Bag Mizuno Tour Stand bag je navržený tak, aby bylo jeho používání velmi pohodlné. Použitý měkký materiál chrání záda před odřením. Má dobře profilované úchyty, šikovné a praktické kapsy a horní kryt do deště. Hmotnost bagu je 3,2 kg. Dolní část bagu má ergonomické profilování, díky čemuž bag můžeme převážet na vozíku. Bag není voděodolný, ale kvalitní materiál chrání vnitřek během slabého deště. Mizuno Tour Stand bag vyrobený z vysoce kvalitních materiálů vám poslouží po mnoho sezón.

Další model skvělého golfového bagu s nožičkami je Titleist Hybrid 14 Stand bag. Poměrně lehký bag vážící pouze 2,3 kg je současně velmi objemný. Vrchní část nabízí 14 komor, díky čemuž je udržování pořádku mezi golfovými holemi velmi jednoduché. Bag má vnitřní systém rozložení nožiček, který zajišťuje optimální jeho stabilitu. Důležité je, že Titleist Hybrid 14 Stand bag je hybridní konstrukcí, a proto ho lze převážet na vozíku. Bag nabízí velkou kapsu na oblečení, voděodolnou kapsu na cennosti a nastavitelné popruhy. Díky velkému objemu pro kompletní set holí, nízké hmotnosti a péči o detaily je bag Titleist vysoce kvalitním produktem určeným pro nejnáročnější golfisty.

Rádi bychom upozornili rovněž na voděodolný golfový bag Motocaddy HydroFLEX Stand bag, který je vhodný pro každé povětrnostní podmínky. Tento model značky Motocaddy se rovněž vyznačuje nízkou hmotností cca 2,2 kg, proto je lehký a ideální pro nošení na zádech. I on má hybridní konstrukci. Bag je kompatibilní se systémem EASILOK, díky čemuž ho lze převážet na vozících Motocaddy bez dolních postrojů. Díky zcela voděodolné konstrukci, tvořené japonskými zipy, teplem lepenými švy a horním krytem do deště, se nemusíme trápit myšlenkou, jaké počasí nás zastihne na golfovém hřišti, protože i v největším lijáku budou naše golfové hole a příslušenství v bezpečí. Bag má nastavitelné a rovněž odpínací popruhy se systémem, který je sám přizpůsobí našim zádům. Bag obsahuje pět komor s rozdělením po celé délce a rovněž pět prostorných kapes, kroužek na připnutí golfového příslušenství nebo ručníku, vnitřní komoru na deštník a místo pro uložení nápoje. Výrobce prostě myslel na všechno!

Jaký golfový bag si vybrat?

Jsme-li začátečníky, máme-li několik holí a nechceme-li hned mít velké náklady, je lepší pro začátek koupit bag s nožičkami typu stand bag. Na začátku ještě nemáme kompletní set golfových holí a většina hry trávíme na trénincích na driving range. Proto se vyplatí začít nákupem stand bag, protože později, i když si pak pořídíme golfový vozík a větší bag na vozík, se takový menší bag s nožičkami v řadě případů může hodit, např. na rychlou partii golfu. Kdy už hrajeme delší dobu a golf se stal naší vášní, je samozřejmě vhodné pořídit si kompletní sadu 14 golfových holí, kterou můžeme po golfovém hřišti převážet na vozíku a užívat si hru. Všechny typy bagů najdete v profesionální prodejně s golfovým vybavením Golfchampion.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *