Golfové trendy

Golfový vozík – dvoukolový, trojkolový a nebo snad elektrický? Jaký vozík si vybrat?

Golfový vozík – dvoukolový, trojkolový a nebo snad elektrický? Jaký vozík si vybrat?

Nejvhodnější golfový vozík?

Nastává okamžik, kdy většina golfistů začíná přemýšlet o koupi golfového vozíku. V určité fázi hry, kvůli používané golfové výbavě a hmotnosti golfového bagu, vozík začíná být nezbytný a je na čase zvážit jeho pořízení. Především je v tom čase důležité si položit následující otázky: jaká očekávání má vozík splňovat, kolik času trávíte na golfovém hřišti a jakou částku chcete na nákup vozíku věnovat. V závislosti na druhu a modelu se vozíky liší hmotností, cenou a používáním. Rozdělujeme je na ruční, elektrické nebo méně často používané vozíky se spalovacím motorem. Tradiční vozíky dále rozdělujeme na dvoukolové, trojkolové a dokonce čtyřkolové vozíky. Golfisté se nejčastěji rozhodují pro dvoukolový nebo trojkolový ruční vozík nebo pro elektrický vozík, i když je dražší, jehož používání je nejpohodlnější.

Wózek golfowy 4 kołowy Clicgear

Tradiční vozíky – lehké a spolehlivé dvoukolové vozíky

Nezapomeňte, že tradiční ruční vozíky nemají žádný pohon. Jsou lehčí a levnější, ale současně spolehlivější, protože nemají komplikovanou konstrukci a díly, které by se mohly pokazit, k čemuž dochází u vozíků s elektrickým nebo spalovacím motorem.

Dvoukolové vozíky jsou mimořádně lehké a obvykle váží přibližně 3 kg. Tuto poměrně nízkou hmotnost tvoří hliníková konstrukce. Příkladem může být dvoukolový golfový vozík Longridge Pro-Lite. Skládací kolečka umožňují rychlé a snadné složení vozíku na malé rozměry. Nastavitelné popruhy pro připnutí bagu umožňují přizpůsobit vozík rozměrům golfového bagu, zatímco díky speciálnímu úchytu na golfové míčky, čaj a score card máte nejpotřebnější věci vždy po ruce. Některé dvoukolové vozíky jsou vybaveny nastavitelným madlem a dají se natřikrát složit, např. golfový vozík Masters 5 Series Compact. Díky tomuto nastavení se vozík vhodný rovněž pro golfistky a juniory. Délka madla se dá pohodlně přizpůsobit výšce hráče. Skládání vozíku natřikrát umožňuje výrazně zmenšit jeho přepravní rozměry, díky čemuž se bez problému vejde i do nevelkého zavazadlového prostoru. Rozměry toho modelu vozíku po složení jsou pouze 25 × 33 × 58 cm. Samozřejmě je tady i místo na golfové míčky, tužku a rovněž uzavíratelnou kapsu na score card.

Nyní se blíže podívejme na konstrukci ručně poháněného golfového vozíku. Hliníkový rám je lehký a současně pevný. Máme rám, skládací kolečka, popruhy na připnutí bagu a úchyt mimo jiné na golfové míčky. Díky konstrukčnímu minimalismu neobsahuje mnoho dílů, které by se u tohoto typu vozíků mohly pokazit. Vozík je poháněný silou našich svalů, je lehký a levný. Dvoukolové ruční vozíky jsou nejlevnější vozíky dostupné na trhu. Samozřejmě pro znalce se najdou i vozíky špičkové kvality. Golfový vozík JuCad Carbon 2-wheel je ultralehký dvoukolový golfový vozík s rámem vyrobeným z uhlíkového vlákna. Na první pohled zaujme především atypickým designem a kvalitní materiály se promítají i do jeho používání. Je vybaven nastavitelnou délkou madla pro přizpůsobení každé výšce hráče. Kromě toho golfový vozík JuCad Carbon 2-wheel nabízí horní a dolní úchyt pro golfový bag různých rozměrů a hmotnosti. Vybavení lze přepravovat bez omezení. Kolečka jsou spolehlivá a odolná, vybavená ložisky s nízkým třením, což umožňuje pohodlnou jízdu v jakémkoliv terénu. Kolečka jsou rovněž důležitým prvkem unikátního designu tohoto vozíku, je možná jejich libovolná personalizace díky použitým barvám. Vozík váží 4 kg, ale je mnohem dražší než nejjednodušší dvoukolové vozíky. Výrobci golfové výbavy přemýšlejí o každém aspektu nabízených vozíků a nabídka nejjednodušších ručních dvoukolových vozíků je rozmanitá. Najdete mezi nimi i produkty určené pouze nejmladším golfistům, například golfový vozík pro juniory Longridge Junior Steel Trolley s nastavitelnou výškou madla.

Tradiční vozíky – lehké a spolehlivé dvoukolové vozíky
Tradiční vozíky – lehké a spolehlivé dvoukolové vozíky

Stabilní ruční trojkolový golfový vozík s jednoduchou obsluhou

Další tradičním typem jsou trojkolové ruční vozíky. Liší se tím, že mají třetí kolečko a složitější konstrukci. Příkladem může být golfový vozík Clicgear M4 nabízený v různých barvách, a to od bílé, žluté, šedé, přes zelenou a modrou až po černou. Vozíky Clicgear jsou dlouhodobě jedny z nejpopulárnějších golfových vozíků na trhu, a to i díky patentovanému rychlému systému skládání. Rozměry vozík po složení jsou velmi malé, a to cca 60 × 38 × 33 cm. V aktualizované verzi vozík zaujme funkčností a vysoce kvalitním provedením. Nabízí velmi pevný, jednoduše složitelný rám, systém silikonových popruhů pro připevnění bagu, nastavení předního kolečka a horního sedla, zámek krytu konzoly a řadu jiných vymožeností pro optimální přizpůsobení vozíku potřebám hráče, tedy pro maximální uživatelský komfort. A to je pouze jeden příklad trojkolového ručního vozíku.

Nabídka trojkolových golfových vozíků je mnohem širší než v případě vozíků dvoukolových. Nabízíme celou řadu modelů, včetně juniorských, s různými parametry, jejichž cena se pohybuje od 400 do několika tisíc polských zlotých. Golfový vozík s třemi kolečky je samozřejmě mnohem stabilnější než vozík dvoukolový. Nabízí pevnější úchyt na golfový bag a více doplňkových funkcí a úchytů. Stále se však jedná o ručně poháněný vozík. Co dělat, když máte dost tahání a tlačení vozíků po golfovém hřišti? Vyberte si z golfových vozíků s elektrickým pohonem.

Elektrický golfový vozík – optimální uživatelský komfort

Elektrický golfový vozík znamená především vysoký uživatelský komfort. Nemusíte plýtvat energií při převážení vybavení a váš pohyb po golfovém hřišti během hry se změní na příjemnou procházku. Nejpopulárnějším elektrickým golfovým vozíkem je Motocaddy S1 Digital. Používání tohoto vozíku je velmi jednoduché, je vybaven rychlým systémem skládání QuickFold, díky němuž složíte vozík za několik sekund. Dále je vybaven systémem EASILOCKTM, který stejně rychle umožňuje upevnit k vozíku bag Motocaddy. Vozík nabízí digitální displej, indikaci nabití baterie, USB port pro nabíjení smartphonu, akumulátor, nabíječku a řadu dalších vychytávek. A to je teprve první z řady rozmanitých vozíků Motocaddy, a nejen to.

Na trhu je celá řada elektrických golfových vozíků a celé hodiny můžete porovnávat jejich parametry a detaily. Spojuje je jedno – k převážení bagu s holemi a výbavou po golfovém hřišti není třeba zapojovat svaly. T

Jucad golfový vozík

Jaký golfový vozík si vybrat?

Jste-li limitováni rozpočtem, sáhněte po nejjednodušším typu – dvoukolovém ručním golfovém vozíku. Přibližné náklady jsou 1000-2000 Kč , vozík je lehký, praktický, snadno se dá složit na malé rozměry a převážet v nevelkém zavazadlovém prostoru. Je skvělou volbou i pro osoby, které teprve s golfem začínají a prozatím se vyhýbají velkým nákladům. Stabilnější trojkolový vozík je asi nejtradičnějším typem golfového vozíku a současně kompromisem mezi jednoduchostí dvoukolových vozíků a stabilností a solidností elektrických vozíků. Trojkolové vozíky mají rovněž více vychytávek. Nepovažujete-li golf za krátkodobé dobrodružství, vyberte si trojkolový vozík.

Elektrické vozíky jsou dražší, ale poskytují větší pohodlí. Odpadá tlačení vozíku po golfovém hřišti na vzdálenost několik kilometrů, proto ušetříte energii potřebnou pro několikahodinovou hru. Za pohodlí se samozřejmě platí, a proto je to nejlepší řešení pro pokročilé golfisty nebo pro zapálené hráče, kteří při golfu tráví spoustu času. V tom případě je takové převážení golfových holí odůvodněné a výdaj lze považovat za rentabilní investici, jejíž výsledkem bude příjemná a pohodlná hra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *