Golfové trendy

Hodnocení golfových vozíků – jaký golfový vozík je nejlepší vybrat?

hodnoceni golfovych voziku jaky golfovy vozik je nejlepsi vybrat

Výběr golfového vozíku má obrovský význam pro většinu golfistů, kteří se po golfovém hřišti pohybují pěšky. Pro všechny, kteří nevyužívají golfový vozík (tzv. buggy) nebo elektrický vozík je stabilní, pohodlný a spolehlivý vozík základem pro úspěšnou hru a dobrý výsledek. V našem testu jsme se podívali na nejoblíbenější modely dostupné na českém trhu.  Testovali jsme je z hlediska uživatelských výhod, odolnosti a také estetických vlastností takových jako dostupnost barev nebo vzhled. Takto vytvořený žebříček golfových vozíků zohledňuje pouze modely, které najdete na tuzemském trhu, nezaměřili jsme se tedy na exotické nebo těžko dostupné značky. Místo toho v seznamu naleznete nejoblíbenější modely golfových vozíků Clicgear, Motocaddy, BagBoy, BigMax, Masters nebo Axglo.

Co a jak jsme testovali u golfových vozíků?

Jsme odborníci na golfové hole a na vytváření žebříčků nových modelů a jejich testování v laboratorních podmínkách našeho Fitting Centra. To všechno je naším denním chlebem.  Se stejným nadšením jsme přistoupili k testům golfových vozíků, pro které jsme připravili kritéria pro hodnocení na stupnici od 1 do 10 na základě vlastních zkušeností, rozhovorů s golfisty a golfistkami.

Vítězem se stal golfový vozík s nejvyšším procentuálním hodnocením ve všech kategoriích.

hodnocení golfových vozíků

Kritéria, podle kterých jsme hodnotili golfové vozíky.

 • Ovládání vozíku
 • Pohodlí používání
 • Stabilita
 • o Hmotnost
 • Systém skládání/rozkládání
 • Rozměry složeného vozíku/skladování
 • Brzda
 • Rukojeť a konzola na příslušenství
 • Dodatečné příslušenství dostupné pro vozík
 • Počet barev

11 kritérií, které jsme vybrali mohlo dát společné hodnocení 110 bodů. Dalším bonusem, který jsme zavedli v nynější individualizované době, je počet barev a možnosti volby přizpůsobených barevných variant. Kritéria brzda a počet barev mají poloviční bodové hodnocení, aby bylo možné konečné hodnocení snadněji vyjádřit v procentech.

Podívejte se jakými kritérii jsme se řídili při výběru nejlepších golfových vozíků v našem testu.

Vítězné modely v testu golfových vozíků

I

golfovy vozik clicgear m4 200x200

II

bagboy nitron trolley lime black golfovy vozik 200x200

III

golfovy vozik rovic rv1s 2

IV

golfovy vozik motocaddy cube blue 2

V

golfovy vozik axglo trilite 400x400

Vítěz testu golfových vozíků – Clicgear M4

Golfový vozík golfový vozík Clicgear M4 nabízený v různých barvách, a to od bílé, žluté, šedé, přes zelenou a modrou až po černou. Vozíky Clicgear M4 to je již pátá generace modelu číslo jedna v Evropě. Z modelu na model se mění vlastnosti vozíku, které zvyšují pohodlí při používání – zatímco nejdůležitější vlastnost vozíku zůstává beze změn. Jedná se o neuvěřitelně solidní zpracování a velký komfort v ovládání díky třem velkým kolům a pohodlné rukojeti se spoustou místa na dodatečné golfové příslušenství.

Jednou z předností Clicgearu byl od samého počátku systém skládání, který však v posledních letech, kdy nedocházelo k žádným vylepšením, mírně zaostával za konkurencí, která dokázala vymyslet ještě pohodlnější mechanismy skládání. Nicméně kvalita tohoto modelu a počet uživatelů v Česku mluví samy za sebe – nepochybně činí z Clickgearu golfový vozík č. 1 v našem testu a na trhu.

Podívejte se na více informací o vítězi testu golfových vozíků

Nejdůležitější výhody:

 

 • kvalitní zpracování a odolnost rámu zaručují dlouhou životnost
 • pohodlné ovládání, obzvláště na nerovném terénu, díky velkým kolům
 • velké množství dodatečného příslušenství určeného pro tento model
 • pohodlná brzda, která je umístěna hned vedle rukojeti vozíku
 • nový mechanismus uchycování golfového bagu
 • velký výběr barevných možností

Nevýhody:

 

 • Skládací mechanismus vyžaduje určitou sílu a zručnost, jinak může skládání být trochu obtížné.
 • problematičtější „spolupráce“ vozíku s golfovými bagy typu tour bag
nejdůležitější výhody

Vozík Clicgear zná téměř každý golfista i golfistka v Čechách. Jeho název se dokonce i vžil jako synonymum pro golfový vozík (jako Bushnell, který je téměř vždy spojován s golfovým dálkoměrem). Před několika desítkami let byl Clicgear skutečným průlomem na trhu s topornými a málo odolnými golfovými vozíky. Jeho rám vyrobený z lehké kovové slitiny a díky odolným plastovým prvkům je životnost vozíku velmi dlouhá.

Malou nevýhodou, která trápí určitý počet uživatelů, je dost pokročilý skládací mechanismus. To, co udělalo z vozíku Clicgear č. 1 na trhu, nyní v době více funkčnějších řešení jiných vozíků působí poněkud ‘obrněně’, protože na rozložení vozíku je potřeba trocha šikovnosti a síly. Z toho důvodu spousta golfistů rezignuje z volby tohoto modelu, když nejsou schopní jednoduše zvládnout jeho skládání a rozkládání.

Nicméně golfový vozík kompenzuje téměř všechny své vady obrovským komfortem používání. Díky třem velkým kolům (přední je stejně velké jako zadní) snadno přejedeme přes vyšší trávu, nerovnosti a díry, také se snadněji tlačí vozík do kopce. Nastavitelná rukojeť je vybavená celkem velkým úložným prostorem, držákem na deštník a užitečným příslušenstvím. Navíc výrobce nabízí několik desítek funkčních doplňků, které dokážou zvýšit požitek z používání díky např. přídavným přihrádkám, držákům na míčky nebo přepravnímu obalu.

golfove voziky clicgear barvy

Jak vybrat nejlepší golfový vozík – několik praktických rad

Velikost koleček v golfovém vozíku

Kola golfového vozíku dokážou efektivně zvýšit stabilitu a komfort ovládání. Menší kolečka sice zmenšují velikost složeného golfového vozíku, větší kola s větším průměrem zase o mnoho snáz si poradí s nerovnostmi a překážkami. Musíte si vybrat, co je pro vás důležitější, nebo udělat kompromis.

Otočné přední kolečko

Větší kola znamenají větší stabilitu, ale také o něco obtížnější průjezd zatáčkou. Proto se také vyplatí věnovat pozornost otočnému přednímu kolu, které vždy usnadní zatáčení a manévrování s vozíkem, zvláště když je plně naložený golfovou výbavou.

Dodatečné příslušenství

Pokud máte v plánu sebou vozit spoustu příslušenství, bude pro Vás vozík Clicgear M4 tou nejlepší volbou. Výrobce nejen že má v nabídce spoustu barevného provedení rámů a možnost zakoupení kol v různých barevných variantách, je v nabídce také velké množství příslušenství, které je k dané značce největší na trhu.

Nastavení rukojeti a přizpůsobení ke golfovému bagu, který vlastníme

Před nákupem golfového vozíku je třeba zkontrolovat, zdali Váš golfový bag lze do vybraného vozíku připevnit. Stejně důležité je také to, jestli rukojeť vozíku sedí k našemu vzrůstu. Pokud nemáte možnost vozík před koupí si vyzkoušet, můžete se řídit uvedenými informacemi ohledně toho, jestli má model nastavitelnou rukojeť a nějaký systém, který umožní vozík přizpůsobit různým rozměrům golfových bagů.

Rozměr po složení a ergonomie

Rozměry rozloženého vozíku nemají zase až tak velký význam (nejčastěji – čím je vozík větší, tím je lepší, samozřejmě pokud neváží s nadsázkou tunu). Nicméně pokud má pro Vás velikost po složení rozhodující význam (ať už to je z důvodu malého kufru v autě nebo omezeného prostoru pro skladování), hledejte vozík, který je možné složit do malých, efektivních rozměrů.

Přemýšlíte nad tím, jaký typ golfového vozíku bude pro Vás nejvhodnější? Dvoukolový, tříkolový nebo elektrický? Přečtěte si článek o tom, jak vybrat správný typ golfového vozíku.

Druhé místo v testu – BagBoy Nitron

Golfový vozík Nitron amerického výrobce BagBoy o mnoho za vítězem nezaostává. Vyřešil však klíčový problém, se kterým se Clicgear potýká od svého vzniku – Nitron je mnohem jednodušší složit, protože je vybavený hydraulickým pístem. Díky použití takto inovativního řešení je síla, kterou golfista potřebuje k otevření a rozložení vozíku před hrou, téměř nulová – píst nám pomáhá natolik, že vozík stačí jen lehce zatáhnout a následně se téměř sám rozloží.

BagBoy Nitron má zároveň mnoho funkčních řešení, které výrazně zvyšují komfort používání – široké madlo, bohatý „kokpit“ s přihrádkami a držáky pro nezbytné golfové příslušenství. Navíc výrobce nabízí spoustu dodatečných vychytávek, které mohou ještě více zvýšit komfort používání.

Malou nevýhodou BagBoye je jeho zdánlivě méně pevná konstrukce oproti Clicgearu a menší přední kolo, z důvodu kterého, se vozík hůře ovládá na nerovném terénu.

Více podrobností ohledně vozíku BagBoy Nitron, který se umístil na druhém místě, naleznete v odkazu níže:

bagboy nitron trolley black golfovy vozik 1

Nejdůležitější výhody

 • skvělý skládací systém podporovaný hydraulickým pístem
 • hodně místa na příslušenství a velký výběr doplňkového vybavení od výrobce
 • Vhodný také pro větší golfové bagy

Nevýhody:

 • z důvodu příliš malého předního kola si vozík s nerovným terénem radí o něco hůře
 • celkem velká hmotnost
 • ve standardní výbavě chybí držák na deštník

Třetí místo v testu – Rovic RV1S

Golfový vozík Rovic RV1S to je na stupních vítězů jediný model, který má otočné přední kolo. Díky tomu je o mnoho snazší manipulace vozíkem a vjíždění s ním do zatáček. Kolo je možné zablokovat, pokud projíždíme těžkým terénem a nechceme, aby nám vozík příliš ujížděl do bočních stran. Rovic je o trochu menší než předchozí vítězné modely, což je jeho výhodou, protože je možné ho složit do menších rozměrů na rozdíl od trochu „neohrabaného“ Clicgearu, který má podobný systém skládání/rozkládání. Váží také o něco méně, proto je častou volbou pro dámy a juniory.

Pokud jde o funkčnost, dvě velká kola vzadu plus o něco menší vpředu poskytují dobrou ovladatelnost. Rukojeť zajišťuje dost místa na obě dlaně, aby bylo možné vozík pohodlně tlačit. Dodatečné místo na příslušenství je obrovské a možnost přizpůsobení všech příslušenství z rodiny Clicgear to je velkou výhodou.

Více podrobností ohledně vozíku Rovic RV1S, který se umístil na třetím místě, naleznete v odkazu níže:

Nejdůležitější výhody:

 • nižší hmotnost a rozměry jsou ideální pro dámy a juniory
 • otočné přední kolo umožňuje snadnější manévrování
 • stabilní ovládání
 • velký výběr doplňkového příslušenství + vybavení k dispozici ve standardní výbavě (včetně držáku na deštník a 3 míčky)

Nevýhody:

 • menší přední kolo zhoršuje komfort jízdy na nerovném povrchu
 • o něco méně stabilní systém uchycení golfového bagu k rámu
 • střední přizpůsobení vozíku velkým bagům
golfovy vozik rovic rv1s

Čtvrté místo v testu – Motocaddy CUBE

CUBE to je vlajkový model jednoho z předních výrobců elektrických golfových vozíků britské značky Motocaddy. Název tohoto vozíku mluví sám za sebe (CUBE = z ang. jazyka kostka). Tento model klade velký důraz na co nejmenší systém skládání, který je navíc mnohem intuitivnější a jednodušší při každodenním používání, na rozdíl od ostatních modelů v testu. Hmotnost vozíku je velkou výhodou pro osoby, které nemají velkou fyzickou sílu – lehký rám je možné snadno zvednout při skládání a rozkládání.

Nevýhodou vozíků CUBE jsou celkem malá kola, což má za následek horší ovladatelnost na nerovném terénu. Na druhou stranu velkou výhodou, kterou výrobce velmi dobře promyslel, je obrovský výběr příslušenství k vozíku Motocaddy….a nejen, protože (což může být překvapivé) k vozíku této značky je kompatibilních spousta doplňků značky Clicgear (těch, které mají uchycení na háčky při rukojeti). Díky tomu má golfový vozík velké množství možností jeho rozšíření doplňkovými příslušenstvími.

golfovy vozik motocaddy cube

Nejdůležitější výhody:

 • Díky spoustě místa a dodatečného příslušenství je možné si vozík zcela přizpůsobit vlastním potřebám.
 • praktický a kompaktní systém rozkládání a skládání vozíku.
 • nízká hmotnost

Nevýhody:

 • celkem malá kola ve srovnání s rozměry vozíku.
 • nožní brzda, která je o něco méně praktická než brzda nacházející se u rukojeti vozíku

Páté místo v testu – Axglo TriLite

Golfový vozík Axglo TriLite má velmi zajímavou konstrukci, která je nejvíce atypická v naší přední pětce vozíků. Poměrně nízký rám působí velmi objemným a pevným dojmem. Široká kola si dobře radí s nerovným terénem, nicméně jejich rozměr (průměr) by mohl být o něco větší, obzvláště předního kola.

Výhodou vozíků Axglo TriLite je jednoduchý systém skládání. Možná není tak efektivní a neskládá se do ideální kostky, ale složení je rychlé a nevyžaduje téměř žádné úsilí, protože se vozík složí do ležící podoby, aniž by bylo nutné zvednout jakýkoliv prvek nahoru.

Velkou výhodou je držák na bag, který má charakteristické výřezy, díky kterým si golfový vozík Axglo perfektně poradí se standbagy – jejich nožky se do těchto výřezů vejdou a bag se nekroutí během průjezdu přes nerovný terén. Výrobce dodal ve standardu držák na deštník a nápoj, což je příjemný doplněk – pár dalších doplňků určených pro vozík Axglo je možné dodatečně dokoupit zvlášť.

Více podrobností ohledně vozíku Axglo TriLite, který se umístil v testu na pátém místě, naleznete v odkazu níže:

axglo trilite trolley grey blue golfovy vozik

Nejdůležitější výhody:

 • zajímavá konstrukce a praktický systém skládání bez použití velké síly
 • velký úložný prostor v horní části při rukojeti na dodatečné příslušenství ve standardní výbavě
 • přizpůsobení golfovým bagům typu standbag
 • velká paleta dostupných barev rámu a kol

Nevýhody:

 • poměrně malá kola
 • nožní brzda
 • celkem úzké madlo pro ovládání vozíku
Model Suma Prowadzenie
Składanie/rozkładanie
Komfort użytkowania
Stabilność
Wytrzymałość
Hamulec
Uchwyt do prowadzenia
Wielkość po złożeniu
Dodatkowe akcesoria
Waga
Waga
(kg)
Clicgear M4 90% 10 / 7 / 9 / 10 / 10 9 / 10 / 8 / 10 / 7 6,5
BagBoy Nitron 85% 9 / 10 / 9 / 10 / 9 9 / 8 / 8 / 8 / 6 8,0
Rovic RV1S 84% 7 / 8 / 8 / 9 / 9 9 / 9 / 8 / 10 / 8 6,2
Motocaddy CUBE 75% 6 / 8 / 7 / 7 / 8 6 / 9 / 9 / 10 / 7 6,8
Axglo TriLite 73% 7 / 7 / 7 / 8 / 8 6 / 8 / 8 / 6 / 7 6,5
Masters iCart Evo 73% 7 / 8 / 7 / 8 / 8 6 / 7 / 9 / 7 / 6 6,7
Sniper 2.0 70% 8 / 8 / 8 / 8 / 8 5 / 8 / 7 / 7 / 5 8,3
BigMax Quattro 65% 5 / 6 / 7 / 7 / 7 6 / 7 / 9 / 7 / 7 6,7
Masters iCart GO 65% 7 / 7 / 7 / 7 / 7 6 / 7 / 7 / 7 / 6 7,1
Wishbone One 64% 6 / 9 / 6 / 5 / 6 6 / 4 / 7 / 5 / 10 4,0
BigMax Blade 64% 5 / 6 / 6 / 6 / 5 7 / 6 / 10 / 7 / 7 6,5
Motocaddy Z1 61% 5 / 7 / 6 / 6 / 6 5 / 6 / 7 / 7 / 8 6,0
Masters 5-Series 61% 6 / 7 / 6 / 6 / 6 6 / 6 / 7 / 6 / 8 6,0
Masters 3-Series 57% 4 / 7 / 6 / 6 / 5 5 / 5 / 7 / 5 / 9 5,5

axglo trilite trolley black golfovy vozik

Nejlepší poměr cena-výkon Axglo TriLite

Golfový vozík Axglo TriLite, jak jsme již zmiňovali má atypickou konstrukci, která se v mnoha ohledech vymyká standardům. Díky zajímavému systému skládání se vozík doslova složí po uvolnění zámku do ležící pozice na kolečkách. Rozložit ho je možné opačným systémem stejně jednoduše – stačí zatáhnout za rukojeť určenou k vedení a ovládání vozíku. Odolnost rámu je určitě jednou ze silných stránek tohoto modelu golfového vozíku – zdá se pevný a měl by sloužit mnoho let, protože postrádá klasická slabá místa (příliš tenké profily, příliš mnoho šroubů a pohyblivých částí, plastové části z úsporných důvodů).

Nicméně aby bylo možné vyhrát v kategorii kvalita/cena nestačilo, aby golfový vozík byl pouze kvalitní. Axglo se také vyznačuje velmi přijatelnou cenou (alespoň v okamžiku psaní textu stojí hluboko pod 1000 PLN). Díky těmto vlastnostem stojí tento golfový vozík zcela jistě za doporučení, pokud zrovna nehledáme ten největší a nejdražší model a chceme utratit za tuto položku své peníze rozumně.

Velké zklamání – golfový vozík BigMax Blade

Jak to už tak v testech bývá, některé modely vozíků zklamaly naše očekávání. Jedním z takových příkladů je BigMax Blade. Vozíku rozhodně nelze upřít jeho promyšlený design, který nemá ve skládání konkurenci (samozřejmě pokud nám vyhovuje složení do ploché podoby a ne do klasické kostky). Na druhou stranu, konstrukce tohoto typu vyžaduje určité ústupky v jiných aspektech, které se pak při používání ukazují jako nepohodlné (domluvme se, že používání vozíků zabere 90% času – jeho skládání a převážení v autě max. 10 % času z každého golfového výletu).

BigMax Blade se z uživatelské stránky prezentuje bohužel průměrně… Největším problém z uživatelského hlediska je příliš úzké madlo pro držení. Madlo téměř každému z nás znesnadní ovládání vozíku dvěma rukama najednou. Další nevýhodou, o které víme od uživatelů a z vlastních zkušeností (a která se neprojeví hned), je slabý bod v podobě spojovacího mechanismu spodní a vrchní části do tvaru písmena L. Použitý v tomto místě plast se zdá pevný, ale postupem času spousta uživatelů ho reklamuje z důvodu prasknutí, které výrobce ne vždy uzná. Toto velmi ovlivňuje výhody vozíku, také v kontextu ceny, protože od toho téměř nejdražšího vozíku očekáváme, aby byl praktický, odolný a výrobce poskytoval kompletní servis včetně záručních oprav.

bigmax blade golfovy vozik
hodnoceni golfovych voziku

Co jsme hodnotili během testu golfových vozíků?

Ovládání golfového vozíku

První kritérium, které jsme vzali v potaz v testu golfových vozíků je ovládání. Dobře víme, že golfová hřiště se vyznačují různými typy povrchů. Některá mají zpevněné cestičky, po kterých je možné se mezi jednotlivými jamkami pohodlně pohybovat a po některých hřištích je nutné se pohybovat téměř vždy po nerovnostech a výmolech. Z toho důvodu musí být golfový vozík stabilní a snadno ovladatelný za každých podmínek. Faktem je, že některé golfové vozíky jsou lépe přizpůsobené pro různé terénní povrchy a manipulace s nimi jde sama a některé vyžadují více energie, aby rozpohybovat celou naši golfovou výbavu z místa. To vše se může promítnout do výsledku během důležitého turnaje, protože dodatečná energie, kterou budeme muset věnovat tlačení golfového vozíku, nám může u konce hry chybět. Hodnotili jsme také jak snadno se s vozíkem jezdí, jak se vozík chová v náročnějším terénu a jak se chová v zatáčkách. Dodatečné body mohly získat vozíky s otočným předním kolem.

Pohodlí používání

Golfový vozík je jedním z prvků golfového vybavení, který může mít přímo ovlivnit naši míru spokojenosti s tímto sportem nebo nás může zbytečně frustrovat. Každá konstrukce má svá promyšlená řešení, usnadňující například skladování a následné nalezení užitečného golfového příslušenství nebo montáž dodatečných vylepšení. V této kategorii jsme vzali v potaz jak daný model vozíku si radí s různými typy golfových bagů (včetně velkých tašek typu tourbag).

Stabilita konstrukce golfového vozíku

Během jízdy vozíku po golfovém hřišti, obzvláště po méně rovných částech, je velmi dobře patrná stabilita konstrukce. Spousta vozíků je pevných jako skála a nestanovují pro ně problém žádné díry, nerovný nebo hrbolatý terén. Některé ale i na rovném terénu se sebemenší nerovností mohou působit dojmem, že se za chvíli rozpadnou. Právě tyto dojmy jsme hodnotili v kritériích takových jak stabilita a integrita konstrukce.

Odolnost vozíku

Golfový vozík má spoustu spotřebního materiálu, který se časem opotřebuje, a to platí pro jakékoli provedení – bez ohledu na cenovou hladinu. Nicméně golfový vozík se skládá ze spousty částí a některá technická řešení mohla být vyřešená lépe a také některé použité materiály se spotřebovávají rychleji. Když vezmeme v potaz, že golfové vozíky na trhu se nemění tak často jako golfové hole, máme s mnoha konstrukcemi reálné zkušenosti a zpětnou vazbu od našich zákazníků i po několika letech používání.

Hmotnost

Jedná se o objektivní parametr, který je třeba také brát v potaz při výběru golfového vozíku. Samotná hmotnost má vliv na dvě záležitosti. Za prvé, celé golfové vybavení hodně váží samo o sobě a další kilogramy nám přidává extrémně těžký vozík, který musíme během golfu pár (desítek) kilometrů tlačit. A za druhé již ve fázi vytahování vozíku z kufru nebo samotné rozkládání vozíku je snazší, pokud je vozík lehčí, obzvláště pro osoby méně fyzicky zdatné. Při hodnocení tohoto parametru dostal nejlehčí vozík 10 bodů a další vozíky obdržely adekvátně nižší hodnocení.

Systém skládání a rozkládání golfového vozíku

Golf většina z nás začíná na parkovišti nebo v klubovně. V každém případě skládání golfového vozíku patří ke golfovým rituálům. V této fázi je buď člověk frustrovaný nebo je pro něj rozkládání vozíku snadné a příjemné. Mechanismy rozkládání golfových vozíků vypadají na první pohled podobně, nicméně systém rozkládání vozíků se u jednotlivých modelů liší a i nepatrné rozdíly rozhodují o tom, zda vozík rozložíme snadno a rychle nebo nám s rozložením bude muset pomoct i někdo další.

Skladování vozíku – rozměry po složení

Toto je velmi důležitý parametr pro všechny, kdo mají v domě/bytě/garáži omezený prostor na skladování golfového vozíku. Rozměr, do kterého se vozík složí má také význam pro přepravu v autě – obzvláště pokud na golf nejedeme samostatně, ale s několika dalšími osobami v jednom autě. U tohoto kritéria jsme vzali v potaz skutečné rozměry složeného vozíku (jeho objem po složení) a také praktické rozměry – čili jestli má vozík po složení regulérní, pravidelný tvar, nebo jestli vozík ve složeném tvaru je problematicky skladovatelný, především při přepravě autem, kde jakákoliv vystávající část konstrukce může přepravu a skladování ztížit.

Brzdový systém

Většina (pokud ne všechny) konstrukce tří a čtyř kolových vozíků mají brzdu, která předchází, aby vozík sjel z kopce nebo se převrátil. Posuzovali jsme snadnost použití brzdy, její sílu a životnost.

Rukojeť a konzola na příslušenství

Jedná se o jeden z klíčových prvků v posuzování golfových vozíků. Pohodlné madlo má vliv na komfort používání během golfové hry. O výsledku pak v klíčovém okamžiku hry může rozhodnout příslušenství, které je po ruce a je snadno dostupné. Posoudili jsme také možnost přizpůsobení vozíku výšce golfisty.

Dodatečné příslušenství

Spousta vozíků má dodatečné příslušenství ve standardní výbavě. Naprostá většina má také promyšlená konstrukční řešení, která umožňují namontovat různé dodatečné golfové doplňky, které lze zakoupit samostatně. U tohoto hodnocení jsme vzali v potaz jak dostupnost, tak i množství volitelného dodatečného příslušenství a stejně tak i kompatibilitu s různými systémy jejich montáže. V tomto bodě jsme také rozlišili designová řešení u některých modelů, která nespadají přímo do žádné jiné kategorie a která mohou přispívat ke komfortu používání golfového vozíku.

Zpět na seznam

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.