Co mají golfisté Tour v bagu (WITB)

Jaké golfové hole má ve svém bagu americký profesionální golfista SCOTTIE SCHEFFLER?

jake golfove hole ma ve svem bagu americky profesionalni golfista scottie scheffler

Poslední čtyři roky pod vedením Scottieho Schefflera jsou dokonalým příkladem toho, jak nás odhodlání, sebekázeň, vášeň pro golf a bezkonkurenční dovednosti mohou dovést až na vrchol. Titul Rookie of the Year na PGA Tour v roce 2020, účast v Ryder Cupu ve Whistlingu v roce 2021 nebo Waste Management Phoenix Open v roce 2022 jsou jen některá z vítězství, která jen potvrzují, že Scotie je světovou golfovou jedničkou. Nyní se podíváme do jeho bagu a zjistíme, s čím si hraje profesionál z masa a kostí.

jake golfove hole ma ve svem bagu americky profesionalni golfista scottie scheffler

Driver SCOTTIEHO SCHEFFLERA – proč si vybral model Stealth Plus Driver?

Scottie Scheffler je bezpochyby barvitou postavou golfového světa, která nás ohromuje nejen svými výkony, ale také svým skromným přístupem. Možná proto se zdálo, že Scottie jako jeden z mála nejlepších profesionálních golfistů na světě nemá s žádným z velkých hráčů smlouvu o vybavení.

Až do roku 2022, kdy Scheffler získal smlouvu od nesporného lídra trhu, značky TaylorMade. Sám golfista uvedl, že značka TaylorMade ho provází prakticky celou jeho kariéru, a právě navázání spolupráce s ní představuje přirozené pokračování jeho kariéry. Spolupráce s TaylorMade jistě znamená, že současný šampion používá ty nejlepší hole podepsané právě jménem této společnosti. Začněme driverem. Podle mnoha profesionálů je to nejoblíbenější hůl v bagu pro první a dlouhé údery.

Scottie Scheffler v této fázi každého kola používá model TaylorMade Stealth Plus (8 stupňů @7,5). Podle zdrojů zaznamenal šampion s novou holí lepší výkon, zvýšil rychlost míče o 3,4 míle za hodinu a prodloužil vzdálenost úderů o 11 yardů. Tato analýza jen potvrzuje, že i při mimořádném talentu ovlivňuje konečný výsledek hry nejvíce naše vybavení a zejména pálky. Za zmínku také stojí, že Scottie používá ve své holi shaft Fujikura Ventus Black 7X.

scottie scheffler taylor made stealth plus driver
scottie scheffler si vybral driver taylor made stealth plus

Železa pro profesionály – jaká železa najdeme v bagu Scottieho Schefflera?

Jak dobře víme, železa jsou nejpočetnější skupinou holí, které má profesionální golfista k dispozici. Nejčastěji se sada skládá ze šesti holí. Jakou sadu želez má Scottie Scheffer k dispozici?

Při pohledu na Scottieho bag je jasné, že tam žádná hůl nebyla náhodou. Na jedné straně rozmanitost, na druhé straně mimořádně přesné přizpůsobení parametrů každého žehliče dovednostem a potřebám. Scottie Scheffler používá především železa TaylorMade P7TW. Jedná se o limitovanou edici želez, která není v běžném prodeji a která byla navržena a vytvořena jako pocta Tigeru Woodsovi.

Co je charakteristickým znakem těchto golfových holí? Byly vytvořeny tak, aby zcela eliminovaly i ty nejmenší rozdíly v geometrii, takže každý hráč golfu má zaručenou konzistentní interakci s trávníkem. Každá hůl byla navíc navržena v souladu s preferencemi Tigera Woodse, což ještě více zvyšuje eleganci této sady. Vzhledem k extrémní vzácnosti sady je obtížné se takovými železy vybavit, ale přesto vám nezbývá než vyzbrojit svůj golfový bag jinými kvalitními železy TaylorMade, která jsou dostupná mimo běžný sortiment.

jaké golfové hole si ironie vybrala scottie scheffler
golfove hole zeleza cottie scheffler

Wedge – který model holí značky Titleist si vybral Scottie Scheffler?

Wedge je další oblíbenou skupinou golfových holí, které se nezkušenému oku mohou zdát jako běžná železa. Rozdíl je však v mírně tvarovanější čelní straně, takže míček zasažený klínem vyletí vysoko, ale na relativně krátkou vzdálenost.

Scottiie Schefflerová má v bagu tři wedge, všechny se značkou Titleist.  Titleist Vokey SM8 jsou jistou volbou pro Scottiie, který se velmi vřele vyjadřuje o kvalitě jejich zpracování a velké náklonnosti k Mikeu Taylorovi, který je zodpovědný za design vytvoření těchto vynikajících wedge.

wedge který model holí značky titleist si vybral scottie scheffler?
wedge scottie scheffler

Scotty Cameron Special Select – přesný putter Scottieho Schefflera

Putter je hůl, kterou podle teorie můžeme během kola používat nejčastěji. Proto je tak důležité, aby putter ideálně odpovídal osobním preferencím, dovednostem, technice hry a zkušenostem golfisty.

V bagu Scotiho Schefflera najdeme jeden z nejlepších modelů putterů na světě – Cameron Special Select Timeless Tourtype GSS Prototype. Jaký je výsledek používání tohoto putteru? Scottie se umístil na 10. místě na PGA Tour 2020/2021, pokud jde o průměr puttování, s průměrem 1719, což lze považovat za působivý výsledek.

Jaké modely holí pro dlouhou hru si vybral SCOTTIE SCHEFFLER?

Je čas na hole pro nejvzdálenější údery míčkem na golfovém hřišti. Mluvíme samozřejmě o dřevech, vybavení každého golfového bagu, které slouží k odpalování míčků co nejdále. Jaké druhy dřeva má Scottie Scheffler ve své běžné výbavě?

Tři hole Nike VR Pro, které byly představeny golfovým nadšencům, používá Scottie již přibližně 10 let, což v praxi ukazuje, jak skvělých výsledků lze dosáhnout hrou s jeho oblíbenými holemi. Zasloužilý Nike VR Pro (který mimochodem tragicky skončil na Sentry Tournament of Champions v roce 2021) nyní nahradila špičková fairway woody Stealth  TaylorMade.

jaké modely holí pro dlouhou hru si vybral scottie scheffler?
jaké modely holí pro dlouhou hru si vybral scottie scheffler?

 S jakými míčky hraje jeden z nejlepších amerických golfistů SCOTTIE SCHEFFLER?

Na úplný závěr se ještě vyplatí zkontrolovat, s jakými míči hraje Scottie Scheffler. V tomto ohledu bychom neměli být překvapeni. Již řadu let je golfovým míčkem číslo jedna Titleist ProV1 – nejpoužívanější míček na Tour.

Proč je tento míček většinou profesionálů, včetně Scottieho Schefflera, považován za nejlepší golfový míček na světě? Díky inovativní kombinaci dvou vnějších, velmi měkkých vrstev. Jeden z nich, vytvořený z uretanu, zaručuje vynikající kontrolu nad přímými, blízkými otvory. Na druhou stranu ionemer, další měkký materiál, zvyšuje počáteční rychlost míče, která je důležitá pro další údery.

Není však pochyb o tom, že tento model golfových míčků bude ještě dlouho hostem na všech významných světových golfových akcích, stejně jako v bagu talentovaného Schefflera.

s jakymi micky hraje jeden z nejlepsich americkych golfistu scottie scheffler
Zpět na seznam

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.