Golfové trendy

Jakou vodotěsnou golfovou bagu si koupit?

Jakou vodotěsnou golfovou bagu si koupit?

Golfové hole, golfové míčky a golfová taška jsou absolutní nutností ve vybavení každého golfisty. Výběr golfových tašek je velmi široký. V závislosti na potřebách, individuálním vkusu, množství vybavení atd. si hráč může vybrat tašku z modelů standbag (taška s nohami), cartbag (taška na vozík) nebo staffbag (turnajová taška). Často se golfistům hodí také pouzdra a cestovní tašky, stejně jako tašky a batohy na golfové boty. Vybavení není málo a když s ním chceme cestovat, musíme to všechno nějak zabalit. Pokud jde o striktně golfové tašky, je z čeho vybírat, zejména proto, že značek nabízejících golfové bagy je na trhu skutečně velké množství. Mimořádně praktické a funkční jsou nepromokavé golfové tašky, které maximálně chrání vybavení nejen před poškozením, ale také před deštěm a vlhkostí. Během několika hodin hraní na golfovém hřišti se počasí může dramaticky změnit a nikdy si nemůžeme být zcela jisti, že nás nezastihne liják. S voděodolnou taškou se nemusíme obávat, co se v případě takového překvapení stane s našimi holemi a golfovými doplňky a zda pouzdro vydrží intenzitu srážek, pokud takové vůbec máme.

voděodolný golfový bag

Jaká je nejlepší voděodolny golfovy bag?

Největší výrobci golfového vybavení na trhu, jako jsou Callaway, Mizuno, TaylorMade, Titleist atd. mají ve svých nabídkách také voděodolné golfové bagy. Podívejme se nejprve na ně ve verzi s nožičkami, tedy na variantu, kdy nemáme nebo s sebou prostě nechceme vzít golfový vozík.

Standbag je obvykle menší, ale také pohodlnější, takže se s nimi můžete snadno a efektivně pohybovat po golfovém hřišti bez větších obtíží. Příkladem je voděodolná golfovy bag Wilson Staff Dry Tech Standbag. Taška kombinuje kapacitu, funkčnost a voděodolnou ochranu pro golfové hole a golfové příslušenství. Konstrukce tohoto modelu golfového vaku Wilson Staff je vyrobena z vysoce kvalitních nepropustných materiálů, které poskytují maximální ochranu proti dešti. Před vniknutím vody do tašky chrání také voděodolné zipy a navíc kapuce proti dešti. Wilson se navíc postaral i o pohodlí při používání. Díky použití měkkého materiálu na jedné straně golfovy bag nedře záda, je dokonale tvarovaná a vybavená lehkými ramenními popruhy a stabilními úchyty pro nošení v ruce. Vzhledem k tomu, že golfové hole nezmoknou, golfista by také neměl, proto taška nabízí speciální držák na deštník. A k tomu spoustu kapes na doplňky, golfové míčky a náhradní oblečení, aby měl hráč během hry po ruce všechny potřebné věci. Je důležité si uvědomit, že golfová taška Wilson Staff Dry Tech Standbag váží pouhých 1,9 kg a má skvělý design v několika barevných variantách.

Dalším příkladem voděodolné golfové bagy, která stojí za zvážení při hledání nejlepšího modelu, je voděodolný golfový bag Mizuno BR-DRI Waterproof Standbag. Pro tuto tašku je charakteristická speciální základna, která umožňuje rychlé a efektivní rozložení nohou. Také Mizuno je BR-DRI zbavena plastových vodítek, které se mohou v jiných modelech tašek poškodit. Lehká, dvoukilogramová taška od japonské značky Mizuno je vyrobeny s ochranou proti dešti, je objemná, funkční, a je k dispozici ve čtyřech variantách barevných kombinací s velmi sportovním, ale elegantním designem. Výrobek byl pečlivě vyhotoven a rozhodně je vysoce kvalitní.

voděodolný golfový bag wilson
voděodolný golfový bag mizuno

Jsou golfové bagy na vozík cartbag odolné proti dešti a vlhkosti?

Co se týče voděodolných golfových tašek určených k přepravě na golfovém vozíku, tedy tzv. modely cartbags, zajisté se vyplatí věnovat pozornost nabídce Titleist, zejména Titleist StaDry 15 Cartbag. Máme zde skutečně spoustu místa. Tříkilogramovy golfovy bag má 14kilometrový vrchol s rozdělením po celé délce a odděleným prostorem pro putter. Do Titleist StaDry 15 tak umístíme celou řadu golfových holí a díky celé řadě dalších kapes také všechno potřebné a užitečné golfové příslušenství. Technologie StaDry si dokonale poradí v nejobtížnějších atmosferických podmínkách. Taška je velmi robustní a stabilní, vyztužená spodní část způsobuje, že se taška nepřevrací a stojí sama. Pro vyšší stabilitu navíc Titleist obohatil tašku speciálním tunelem pro upevnění na vozík. A i když je taška určena k přepravě na golfovém vozíku, díky odnímatelnému popruhu máme také možnost ji nosit na rameni.

Pokud hovoříme o golfových vozících, pak se okamžitě vybaví legendární značka Motocaddy a její první nabídka voděodolné golfové tašky, tedy Motocaddy Dry Series. 100% voděodolná konstrukce, máme zde svary a impregnovaný materiál s vysokou odolností proti vodě. Jedná se o jakousi tašku pro speciální úkoly zdokonalenou ve všech detailech, dokonce je vybavena speciálními oddíly pro zámky, které zvyšují bezpečnost. A jak se na Motocaddy sluší a patří, je taška kompatibilní se systémem EASILOCKTM, takže může být okamžitě instalována na všechny nové modely vozíků této značky. Navíc taška vypadá zkrátka fenomenálně.

Na seznamu nesmí chybět ani světově proslulá golfová značka Callaway, která také nabízí skvělou voděodolnou golfovou tašku ve tvaru Callaway Hyper Dry Cartbag. Máme zde velkou velikost tašky v kombinaci s nízkou hmotností, protože Hyper váží pouhých 1,9 kg a může se pochlubit titulem jedné z nejlehčích golfových tašek na trhu. S jistotou je lehčí než předchozí voděodolné modely Callaway. Z hlediska kapacity a funkčnosti jí také nic nechybí.

voděodolný golfový bag callaway
voděodolný golfový bag titleist

Čemu při hledání vhodné voděodolné golfové bagy věnovat pozornost?

Zmíněné modely jsou jen některými z cenově dostupných golfových bag na trhu. Ve skutečnosti má každá velká značka, která působí v průmyslu golfového vybavení, v nabídce vysoce kvalitní voděodolné golfové tašky s krásným designem a promyšleným designem. Je z čeho vybírat. Čemu tedy při hledání voděodolné golfové tašky, která by byla vhodná právě pro Vás, věnovat pozornost? Především musíme vybrat typ golfové bagy – zda to bude taška na vozík nebo ji budeme nosit na rameni? Možná jsme věrní nějaké konkrétní značce, k čemuž často dochází u hardcore golfistů. Objem našeho hledání se tak automaticky sníží na nabídku produktů této konkrétní společnosti. Možná, že značka pro nás nemá velký význam, poté hledáme design, který silně zaujme a tím vás povzbudí k nákupu modelu. Vše záleží na individuálních preferencích, vkusu hráče, účelu tašky a také na tom, kolik golfového vybavení máme. Ne každá golfová taška může obsáhnout kompletní sadu holí, takže je nutné nejprve zkontrolovat kapacitu.

Ve skutečnosti se výběr golfové tašky v případě, že je voděodolná, výrazně neliší od výběru tašky, která nemá vlastnosti ochrany vůči dešti. To je způsobeno skutečností, že se tyto tašky liší právě touto vlastností – voděodolností. Kromě ní jsou ostatní vlastnosti golfových tašek, ať již jsou či nejsou odolné vůči vodě, v podstatě totožné. Výrobce tašek nemusí upouštět od toho, aby golfová taška zůstala prostorná, funkční a pohodlná. Rozdíl spočívá v ochraně před deštěm a vlhkostí. Voděodolné golfové tašky nejsou těžší než standardní, jejich hmotnost se pohybuje od 1,9 kg do 3,7 kg u větších modelů cartbag. Neliší se ani designem. Zejména na příkladu Callaway Hyper Dry Cartbag, který je k dispozici v šesti úchvatných barevných verzích. Pokud jde o voděodolné golfové tašky, je z čeho vybírat a každý, dokonce i velmi náročný golfista, si po krátkém hledání zajisté najdete něco pro sebe.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *