Golfové hole

Kupujeme putter – který je nejvhodnější? Top značky putterů – Scotty Cameron, Mizuno, TaylorMade, Oddyssey

Kupujeme putter – který je nejvhodnější? Top značky putterů – Scotty Cameron, Mizuno, TaylorMade, Oddyssey

Který putter bude nejvhodnější?

Putter je považován za jednu z nejdůležitějších a současně nejpřesnějších golfových holí. Slouží ke hře na greenu, konkrétně na krátké a ploché doklepy golfových míčků do jamky. Míček po ráně putterem tedy nesměřuje nahoru, jako u ostatních golfových holí. Je nejčastěji používanou golfovou holí, protože ho potřebujeme minimálně jedenkrát při každé jamce. Jaký putter je tedy nejvhodnější?

Který putter bude nejvhodnější?

Proč jsou puttery značky Scotty Cameron první volbou profesionálních golfistů?

Americká golfová značka, kterou založil Don T. „Scotty“ Cameron, vynesla nabízené puttery na samotný vrcholek kvality, účinnosti, péče o detaily a design. Podívejme se na dvě produktové řady značky Scotty Cameron – Newport a Phantom.

Puttery Newport se díky provedení hlavy z jednoho kusu lité nerezové oceli 303 vyznačují velkým citem pro ránu. Golfové hole řady Newport jsou dokonale vyvážené díky wolframovému závaží použitému v hlavě. Jejich dolní část má navíc tři výřezy, což vyrovnává drobné nerovnosti terénu. Hole Newport se rovněž vyznačují kultovním designem.

Další řadou top putterů Scotty Cameron je Phantom. Tentokrát je design zcela futuristický. Tyto golfové hole se vyznačují optimálním rozložením hmotnosti a systémem zaměření, který pomáhá při zasažení a usměrnění míčku. V řadě Phantom jsou měkké hliníkové úderové plochy hole spojeny s těžším tělem z nerezové oceli, což se promítá kontroly dráhy míčku.

Proč jsou puttery značky Scotty Cameron první volbou profesionálních golfistů?
Proč jsou puttery značky Scotty Cameron první volbou profesionálních golfistů?

Puttery TaylorMade – záruka přesného puttování

Hned za Scotty Cameron se z top značek putterů umísťuje TaylorMade a golfová hůl Spider X Hydroblast. Tato kompaktní golfová hůl se vyznačuje sníženou hlavou a vysokým koeficientem setrvačnosti díky wolframovému závaží. Výsledkem úderové plochy Pure Roll, tedy vyplněné měkkým polymerem, a drážek umístěných pod úhlem 45 stupňů je vynikající kontrola dráhy míčku. Několik různých typů nasazení shaftu na hlavu umožňuje golfistům s různou technikou puttování solidní výběr. Zcela nový model gripu SuperStroke Pistol GT ještě více stabilizuje ruce při hře putterem.

Puttery TaylorMade – záruka přesného puttování

Ideální putt s golfovými holemi značky Odyssey

Golfová hůl Odyssey Stroke Lab má optimální toleranci a pocit měkké rány. Hlava typu Mallet v krásném černém provedení s třemi tečkami usnadňuje míření. Těžiště umístěné v zadní části hlavy umožňuje získat větší toleranci.

Proč se vyplatí kupovat puttery značky Bettinardi?

Vynikající řada putterů – Bettinardi Studio Stock. Podobně jako u hole Scotty Cameron Newport byly hlavy vyrobeny z jednoho kusu nerezové oceli 303 pomocí technologie CNC. Exkluzivní design golfových holí této řady imituje platinu. Vysoký cit a kontrolu vzdálenosti zajišťuje úderová plocha vyrobená novou technologií F.I.T. – Feel Impact Technology.

Další řadou putterů Bettinardi je iNOVAi. Tyto golfové hole spojují nerezovou ocel a hliník, díky čemuž bylo dosaženo skvělé vyvážení a vysoký koeficient setrvačnosti. Tyto puttery jsou rovněž vybaveny úderovou plochou F.I.T.

Proč se vyplatí kupovat puttery značky Bettinardi?

Přesnost a kvalita – jak přesně puttovat puttery značky Mizuno?

Puttery M-Craft jsou, jak se sluší na japonskou značku Mizuno, vyrobeny s největší přesností a v nejlepší kvalitě. Skvělý cit a kontrolu dráhy míčku zajišťují hlavy z uhlíkové oceli 1025. Velkou stabilitu zajišťuje jak na puttery velká hmotnost. Vyvážení hlav vděčíme 8 gramovým závažím.

presnost-a-kvalita-–-jak-presne-puttovat-puttery-znacky-mizuno

Puttery Wilson – jak si vedou na greenu?

Na závěr nemůžeme nezmínit produkt, kterým je golfová hůl Wilson Staff Infinity. Tyto puttery se vyznačují technologií protizávaží v gripu, mají frézovanou úderovou plochu, systém zaměření ve formě třech bílých linek a klasický design. Wilson Staff Infinity si rovněž skvěle vedou na golfovém hřišti.

Puttery Wilson – jak si vedou na greenu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *