Co mají golfisté Tour v bagu (WITB)

S jakými holemi hraje nejpopulárnější golfista světa Tiger Woods a jaké golfové vybavení používá?

s jakymi holemi hraje nejpopularnejsi golfista sveta tiger woods jake golfove vybaveni pouziva

Eldrick Tont “Tiger” Woods (narozen 30. prosince 1975) je americký profesionální golfista, jeden z nejúspěšnějších golfistů všech dob. Již několik let patří k nejlépe vydělávajícím sportovcům na světě. Po vynikající juniorské, vysokoškolské a amatérské golfové kariéře se Woods v roce 1996 ve svých 20 letech stal profesionálem. Už v dubnu 1997 vyhrál rekordním způsobem svůj první turnaj Masters 1997 a dostal se na první místo světového žebříčku. Mnozí pozorovatelé tvrdí, že jeho dosavadní úspěchy ho řadí mezi nejlepší golfisty všech dob.

Woods se stal profesionálem v roce 1996. Byl jedním z nejdominantnějších hráčů na PGA Tour. Čtyři roky byl jmenován hráčem roku PGA. Na PGA Tour vyhrál šest turnajů v řadě a během jedné účasti na US Open překonal devět turnajových rekordů. Tiger Woods je bezesporu jedním z nejúspěšnějších profesionálních golfistů v historii. Na prvním místě na světě byl rekordních 683 týdnů! Vyhrál 81 turnajů PGA Tour, z toho 15 turnajů kategorie major. Během své profesionální kariéry vydělal na výhrách a sponzorských darech více než 1 miliardu dolarů. O Tigerovi by se daly psát opravdu dlouhé sloupky, zatímco mnoho pozorovatelů zajímá, co je kromě tvrdé práce a talentu klíčem k jeho úspěchu. Vyvstává zásadní otázka – s čím hraje Tiger Woods? Podívejme se blíže na to, jaké golfové vybavení používá nejpopulárnější golfista světa. V současné době se sportovec spoléhá na značku TaylorMade.

s jakymi holemi hraje nejpopularnejsi golfista sveta tiger woods jake golfove vybaveni pouziva
s jakymi holemi hraje nejpopularnejsi golfista sveta tiger woods jake golfove vybaveni pouziva 1

Driver Tigera Woodse – proč spoléhá na nový model od špičkového výrobce TaylorMade?

Při analýze vybavení golfisty nelze nezačít driverem. Drivery TaylorMade jsou vyráběny pomocí nejnovějších technologií, aby bylo možné dosáhnout požadované trajektorie při každém úderu. Inženýři společnosti TaylorMade vynaložili velké úsilí, aby pomohli golfistům odpálit míček z odpaliště dále a dosáhnout greenu s menším počtem úderů. Díky inteligentní technologii nabízejí tyto golfové hole výjimečnou míru odpustnosti a maximalizují vzdálenost.

Tiger Woods začíná hru s driverem TaylorMade Stealth Plus se shaftem Mitsubishi Diamana D+ 60TX. Volba není překvapením. Značka TaylorMade se pyšní technologií použitou v tomto modelu, která přenáší driver ze světa titanu do světa karbonu. Jedná se o nepochybný milník vpřed. Společnost TaylorMade je známá svými inovacemi a dlouhou historií výroby nejdelších a nejrovnějších golfových driverů. Inženýři společnosti TaylorMade, vedeni touhou vylepšit toto dědictví, pracovali téměř dvě desetiletí na vývoji driveru s potenciálem nahradit titanovou slitinu hlavy hole, která je ve hře od nepaměti.

Driver TaylorMade STEALTH Plus je vyroben z nejinovativnějšího, ultralehkého a neuvěřitelně pevného materiálu, který je dnes na trhu k dispozici. Uhlíková vlákna, známá v leteckém a závodním průmyslu, mají díky svému pevnému složení a nízké hustotě vláken výhodu dodatečné úspory hmotnosti. Výsledkem použití karbonu je obrovská rychlost míče po dopadu. Tento materiál navíc umožňuje maximálně přesné rozložení hmotnosti v oblastech hlavy s vysokým MOI. To umožňuje větší vzdálenost a odpuštění chybných úderů než u tradičních driverů. Velikost povrchu hole navržená s technologií Inverted Cone umožňuje větší účinnost při úderech mimo střed. Každý golfista vždy hledá všechny možné výhody a právě v tomto případě přichází na řadu driver TaylorMade STEALTH plus.

driver tigera woodse proc spoleha na novy model od spickoveho vyrobce taylormade
driver tigera woodse proc spoleha na novy model od spickoveho vyrobce taylormade 1

Jakými železy se trefuje Tiger Woods?

Tiger Woods hraje železy TaylorMade P-7TW se shaftem True Temper Dynamic Gold Tour Issue X100. Tiger komentoval výrobu těchto golfových holí slovy: “Když se podíváte na tato železa, vidíte výsledek každé střelby, události, vítězství a mistrovství z mých více než 22 let profesionálního golfu. Jedná se bezpochyby o skvělé doporučení produktu. Vůbec první spolupráce s TaylorMade, železa P-7TW, jsou nejen železy Tigera Woodse, ale také jeho osobním designem. Železa P-7TW, za kterými stojí více než 25 let výzkumu a vývoje želez P7, jsou nejosobitěji zpracovaná železa, která kdy byla vyrobena. Každé železo bylo vyrobeno s mimořádnou přesností a pečlivě tvarováno tak, aby splňovalo požadavky Tigera – delší čepele, tenčí horní linie, progresivní výška čela a mnoho dalšího. Zahrnují řadu technologií, např:

Nové wolframové závaží – umístění wolframových závaží v každé hlavě podporuje lepší kontrolu trajektorie, optimalizaci CG a hluboký cit při úderu;

Satin Milled Grind Sole – CNC obráběná geometrie podrážky a přesná náběžná hrana společně zajišťují konzistentní interakci s trávníkem a předvídatelný a opakovatelný výkon;

Progressive Inverted Cone Technology (PICT) Face – Vylepšená PICT Face nabízí tenčí konstrukci u dlouhých želez pro vyšší start a silnější konstrukci u krátkých želez pro přesnou kontrolu.

Pokud jde o železa TaylorMade, kromě tohoto modelu určeného pro Tigera je nabídka široká. Sady golfových holí TaylorMade M6, STEALTH, SIM2 nebo P790 stojí za doporučení. Pokud jde o wedge, šampion si vybral TaylorMade Milled Grind se shaftem True Temper Dynamic Gold Tour Issue S400. TaylorMade Milled Grind kombinuje přesné frézování s technologií Raw Face, která je navržena pro zvýšení rotace a vynikající výkon. Menší rozteč drážek, ostré hrany drážek a laserem vyleptaná textura povrchu zajišťují jedinečné rozhraní mezi wedgí a golfovým míčkem, což podporuje větší tření při úderu a lepší rotaci. Mikrodrážky spolu s vypouklými mikrožebry jsou navrženy tak, aby zvyšovaly rotaci při plných ranách a v okolí greenu. Optimalizovaná poloha CG podporuje přesnou trajektorii a cit. Měkký pocit je dosažen frézováním v kované uhlíkové oceli 8620. Tyto hole byly vytvořeny pro ty nejnáročnější hráče a Tiger Woods je jistě jedním z nich.

jakými železy se trefuje tiger woods?
jakými železy se trefuje tiger woods 1

Putter pro Tigera Woodse. Proč si už léta vybírá Scottyho Camerona?

Nejlepší světový golfista Tiger Woods je již mnoho let věrný putteru Scotty Cameron. V současné době hraje na Scotty Cameron Newport 2 GSS. Proč jet. Scotty Cameron, založená legendárním výrobcem golfových holí Donem T. “Scotty” Cameronem v roce 1992, je jednou z nejoblíbenějších značek putterů ve Spojených státech. První velký úspěch společnosti přišel v roce 1993, kdy její řadu Classic používal Bernhard Langer, který s těmito puttery vyhrál turnaj Masters. Přestože se jedná o jedny z nejdražších putterů na světě, jejich kvalita to vynahrazuje. Puttery Scotty Cameron jsou vyrobeny s vysokou přesností a často je upřednostňují profesionální golfisté. Tyto hole mají vynikající vyvážení, jsou odolné, poskytují konzistentní pocit a skvělou zpětnou vazbu, což je pro každého golfistu, který chce zlepšit svou hru, nezbytné.

Řada Newport, kterou používá Woods, získala kultovní status. Tyto puttery mají klasický tvar a nejvyšší úroveň kvality. Celá řada Special Select byla vyvinuta ve spolupráci s nejlepšími světovými golfisty, kteří jsou pro Scottyho Camerona vždy inspirací.

Každý putter z této řady byl vytvořen z masivního bloku nerezové oceli, aby golfistům poskytl lepší přesnost a cit. Profesionálové i amatéři po celém světě své puttery Newport 2 milují a je to pochopitelné. Model Newport 2 je osvědčenou klasikou s vysokým průtokem prstů, pevnějším pocitem než původní model a plošší horní linií pro větší jistotu při každém úderu. Puttery Newport jsou vyrobeny z jediného kusu masivní nerezové oceli 303 a poskytují měřitelný výkon v široké škále modelů, které vyhovují golfistům všech stylů a úrovní dovedností. Tato řada putterů ztělesňuje klasické tradice značky Scotty Cameron, ale zároveň obsahuje některé z nejnovějších technologických vylepšení. Bod vyvážení každého putteru této řady byl zvýšen téměř o 10 % – klíč k vynikající stabilitě, pocitu a výkonu.

putter pro tigera woodse. proč si už léta vybírá scottyho camerona?
putter pro tigera woodse. proč si už léta vybírá scottyho camerona 1

Woody vhodný pro Tigera Woodse. Který model si TaylorMade vybral a proč?

Sada golfových holí Tigera Woodse obsahuje dřevo TaylorMade SIM a dřevo TaylorMade STEALTH Plus se shaftem Mitsubishi Diamana D+ 70TX. Fairway woody od této vynikající značky se již léta těší celosvětovému uznání. Fairwayové dřevo TaylorMade STEALTH Plus je vybaveno všemi technologiemi, které TaylorMade vyvinul téměř k dokonalosti a které jsou optimalizovány pro odpouštění. Celokarbonová horní část s 3D řezáním zvýšila míru odpustnosti, protože těžiště se posunulo ještě níže. Díky tomu je nové fairwayové dřevo spolehlivým přítelem při hře golfu. Díky nové korunce z uhlíkových vláken je hůl extrémně lehká a umožňuje volný přenos hmotnosti, což zlepšuje úhel odpalu, zatímco nová konstrukce podrážky pomáhá zajistit vyšší let míče, nízký spin a vynikající výkon ze všech typů povrchů. Hůl má povrch ze slitiny titanu ZATECH, který je navržen tak, aby maximalizoval přenos energie na míček při kontaktu. Woody TaylorMade SIM i TaylorMade STEALTH Plus využívají technologii Twist Face. Toto řešení pomohlo mnoha golfistům k rovnějším a přesnějším úderům. Mezi dalšími vlastnostmi tohoto produktu můžeme zmínit také zatížení V-Steel pro větší odpouštění a snadnější interakci se zemí.

woody vhodný pro tigera woodse. který model si taylormade vybral a proč?
woody vhodný pro tigera woodse. který model si taylormade vybral a proč 1

Bridgestone – golfové míčky pro nejlepší hráče

Není možné nezmínit golfové míčky, které si vybírá Tiger Woods. Zdánlivě méně důležitá, ale zásadní součást vybavení každého golfisty, kterou nelze v žádném případě přehlížet. Woods si vybral míčky Bridgestone Tour B XS. Společnost Bridgestone je jedním z předních světových výrobců golfových míčků. Jejich nejnovější model Tour B RXS je určen pro hráče, kteří hledají větší shttps://golfchampion.cz/brand/bridgestone/pin a měkčí pocit. Je vysoce ceněný Tigerem Woodsem a dalšími špičkovými golfisty po celém světě. Díky pokročilým materiálům je míč vhodný nejen pro profesionály, ale pro hráče všech úrovní. Díky kompresnímu vnitřku Gradational Core si můžete být jisti, že rychlost tohoto golfového míčku Bridgestone je zaručena. Kromě toho stojí za to vědět, že povrchová úprava Dual Dimple Groove Coating optimalizuje trajektorii míčku snížením odporu vzduchu, což se projevuje v přesnějších úderech.

A tak tu máme celou sadu WITB (what in the bag) Tigera Woodse, nejlepšího golfisty na světě. Jak je vidět, hráč se spoléhá také na nejlepší světové značky, jejichž špičkové produkty doplňují jeho nesporný talent a srdce pro golfovou hru.

bridgestone golfové míčky pro nejlepší hráče
Zpět na seznam

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.