Co mají golfisté Tour v bagu (WITB)

Sergio Garcia – nejlepší španělský golfista. S jakým vybavením hraje a proč si vybral hole TaylorMade?

sergio garcia nejlepsi spanelsky golfista s jakym vybavenim hraje a proc si vybral hole taylormade

Sergio García Fernández je jedním z nejlepších evropských golfistů. Na svém kontě má více než 30 vítězství na mezinárodních turnajích, včetně triumfu na prestižním Masters Tournament 2017. Není tedy divu, že jeho golfové hole vzbuzují velký zájem – proč si vybral právě značku TaylorMade, s jakým vybavením přesně hraje a proč? Podíváme se na to!

Sergio Garcia začal své golfové dobrodružství v pouhých třech letech. Vzhledem k tomu, že je mu již 40 let, lze předpokládat, že za svůj život měl možnost vyzkoušet stovky, ne-li tisíce různých golfových holí. Lze přitom odhadnout, že velká část z nich byla vybavení TaylorMade, protože právě s touto značkou Garcia spolupracuje už zhruba 20 let (s přestávkou mezi lety 2017 a 2021, kdy měl krátce smlouvu se značkou Callaway).

Hůl pro dlouhou hru – jakým driverem se Sergio Garcia odpaluje?

S čím přesně Sergio Garcia hraje? Používá driver TaylorMade Stealth Plus. Rozhodně se jedná o prémiovou hůl, kterou měli ve své sbírce mimo jiné i Tiger Woods a Collin Morikawa. Míč má díky tomu působivou rychlost, která se promítá i do dalších výkonů, včetně velmi dlouhých vzdáleností.

Driver TylorMade Stealth Plus má karbonovou povrchovou úpravu – 60 x Carbon Twist Face, což je 60 vrstev uhlíkových vláken. Zlepšuje přenos energie a umožňuje míčku dosahovat úžasných výsledků (zejména zmíněné rychlosti a vzdálenosti). Celá čelní plocha je navíc pokryta inovativním nanostrukturovaným povlakem, který pomáhá vytvářet ideální třecí sílu. Tento typ polyuretanového povlaku umožňuje zachovat vysokou přesnost parametrů, jako je výška, trajektorie nebo rotace letu.

Důležitý je také tvar hlavy hole. V tomto případě se jedná o asymetrickou konstrukci spodní části hlavy, která dokonale funguje před dopadem – tedy v kritické fázi švihu. To proto, že umožňuje dostatečné proudění vzduchu kolem hlavy hole. Navíc je na druhé straně (ve spodní a zadní části hlavy) umístěno 10gramové závaží, které zvyšuje koeficient setrvačnosti (MOI), a tím i míru odpustnosti.

Hraje však Sergio Garcia na stejný model TaylorMade Stealth Plus, který je k dispozici na prodej? Pravděpodobně ne, protože je uvedeno, že používá hole s o něco vyšší hmotností (v případě dřeva je to 20 g). Obecně je však základna totožná – vynikající pro odpal na dlouhé vzdálenosti!

s jakým typem řidiče hraje sergio garcia
jaký typ ovladače používá sergio garcia pro dlouhou hru

Ideální pro krátkou hru – wedge od Taylor Made

Na jaké wedge spoléhá Sergio Garcia? V minulosti to byly dvě hole Vokey, ale španělský šampion je nahradil modely TaylorMade MG3. Ano, říkáme “modely”, protože Garcia používá dvě hole tohoto typu – jedna má loft 52° a druhá 58°.

Co o těchto klubech víme? Inženýři společnosti TaylorMade zapracovali řadu důležitých, inovativních nuancí – správně vyvážené hlavy (měnící se tloušťka horní části hlav), vložky pro zvýšení úrovně vnímané měkkosti při úderu, dva typy patek, dodatečné vroubkování mezi hlavními drážkami, které dále zlepšují kontrolu krátké hry a dodávají golfovému míčku větší rotaci.

Stejně tak je důležité, že se zde dbá na zachování přirozeného procesu rezivění a zároveň je před ním chráněna většina hlavy. Jak je to možné? No, pokud je rotace koule skutečně prospěšná pouze pro rezavění povrchu, proč ji “neoddělit” od všeho ostatního? Nápad se zdá být triviální, i když do té doby byl spíše neslýchaný – vývojáři TaylorMade se totiž rozhodli zbavit lícní stranu ochranného povlaku, takže v důsledku rezavění přirozeně zvyšuje svou drsnost a zlepšuje spin. Zbytek hlavice byl impregnován, aby se leskl i po mnoha letech!

wedge do golfa jakimi gra sergio garcia
jaký klín má sergio garcia
ideální pro hru s krátkou wedge od značky taylormade

Přesnost puttování – jaký model putteru zvolil Sergio Garcia pro hru na greenu?

Sergio Garcia v poslední době několikrát změnil svůj putter. Hrál mimo jiné s TaylorMade TP Bandon 1 a Scotty Cameron Phantom X 11.5, ale v tuto chvíli se rozhodl pro TaylorMade Spider GT. Model, který má vyspělou konstrukci a využívá osvědčené technologie. Zajišťuje stabilitu a podporuje opakovatelnost hry na greenu.

Důležité je, že putter Sergia Garcii má velmi zajímavý, charakteristický vzhled – ostře zašpičatělá ocelová “křídla”. Vzhledem k tomu, že horní deska je velmi lehká, je výsledkem putter s obvodovým zatížením, který je skvělý pro odpouštění, opakovatelnost a odvalování míčku. Tomu napomáhají i vložky Pure Roll neboli TaylorMade face inserts, které jsou vyrobeny z TPU uretanu a hliníkových tyčí nastavených pod úhlem 45° – snad nic jiného neposkytuje takovou konzistenci odskoku míče!

putter sergio garcia jaký model taylormade si profesionální golfista vybral
putt precision jaký model putteru si vybral sergio garcia pro hru na greenu

Golfové míčky Taylor Made – volba jednoho z nejlepších světových golfistů

Samozřejmě, že to nemůže být jinak! Míčky jsou pro Sergia Garciu nesmírně důležité a říká se, že to byl jeden z hlavních faktorů, proč znovu podepsal smlouvu s TaylorMade – používá míčky této značky.

Španělský golfista hrál nějakou dobu s míčky TP5x, ale přešel na model TP5. Mají pět vrstev, z nichž každá má jinou funkci. Jádro, které se skládá ze tří těchto vrstev, umožňuje míčku dosáhnout vynikající počáteční rychlosti, která je důležitá pro dosaženou vzdálenost. Dvě vnější vrstvy naopak zlepšují hru kolem greenu a poskytují výjimečně měkký pocit. Celkově se jedná o model, který poskytuje velkou kontrolu nad míčem, a tedy i velký herní komfort.

s jakými míči hraje sergio garcia
golfové míčky sergio garcia jaký model si vybral

Fairway woody – jaký model je v tašce Serio Garcia?

Sergio Garcia má v bagu také dvě hole TaylorMade Stealth Plus fairway woods. Jak se liší? Samozřejmě – loft. První je 13,5°, druhý 19°. Nejsou to však kluby pro amatéry, i když inovativní technologie použité inženýry výrazně zlepšily jejich odpouštění. Co stojí za to vědět o těchto pólech?

Carbon – i zde našel uplatnění! Ačkoli se u dřev carbonová vlákna zatím nepoužívají, řada fairwayových dřev, kterou hraje Sergio Garcia, má karbonovou korunku (horní část).

Velmi lehká horní část umožnila přenést váhu do spodní části hlavy hole, takže každý hráč má jednodušší start – míč je vyšší a snadněji startuje.

Čelní strana ze slitiny titanu ZATECH – maximalizuje přenos energie na míček (a to nejen při úderu do středu čelní strany!).

Toto je jen malé procento všech informací o holích TaylorMade Stealth Plus fairway woods, které si můžete koupit online na GolfChampion. Zahrajte si s nejlepšími modely a připadejte si jako vítěz turnaje Masters!

taylormade stealth plus fairway wood výběr sergio garcia
taylormade stealth plus fairway proč si tento model vybral sergio garcia

Golfová železa – jedinečný model železa Sergia Garcii

Sergio Garcia již hrál s různými železy. Patřily mezi ně hole Callaway Apex MB’s a sada Ping Blueprints. V poslední době však používá sadu TaylorMade P730. Tyto typy holí umožňují maximální kontrolu – cítíte i ty nejlehčí záškuby. Oproti předchozím nabídkám mají mimo jiné vylepšenou náběžnou hranu. Mají také velmi výrazné povrchové a drážkové frézování, které zajišťuje výjimečnou měkkost a schopnost přesně tvarovat tahy. Rozhodně se však jedná o golfové hole pro špičkové profesionály. Ano, taková železa dosahují výjimečných výsledků, ale pouze v případě, že se do nich perfektně trefíte. Pokud se člověk netrefí do středu obličeje téměř na milimetr, spíše hru brzdí, než aby ji podporoval.

Golfisté jako Serio Garcia to pravděpodobně zvládnou v klidu. Zejména proto, že sady TaylorMade jsou skutečně propracované do všech detailů. Klíčem k úspěchu je správné nastavení a… trénink, trénink, trénink – jedině tak se můžete stát šampionem jako Garcia!

Zpět na seznam

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.