Golfové trendy

Tiger Woods – osobní život a kariéra

tiger-woods – osobni-zivot a kariera

Jednou z nejvyhledávanějších internetových frází, které souvisejí s osobností Tigera Woodse, je „Tiger Woods příjmy“. Stačí, když do vyhledávacího řádku ve vyhledávači Google napíšete slova Tiger Woods a okamžitě se vám objeví nápověda „příjmy“. Na druhém místě je fráze „Tiger Woods manželka“.

Proč příjmy Tigera Woodse určují standard?

Tiger Woods se stal profesionálem v srpnu 1996 ve věku 20 let a okamžitě uzavřel reklamní smlouvy s firmami Nike, Inc. a Titleist. Šlo tehdy o nejlukrativnější reklamní kontrakty v dějinách golfu. Časopis Forbes ho v současnosti řadí na 26. místo v žebříčku nejlépe placených celebrit na světě. Jeho výdělek činí celkem 62,3 milionu dolarů ročně. Zaujímá také 8. příčku v žebříčku „The World’s Highest-Paid Athletes 2020“.

Od počátku své kariéry vydělal celkem téměř 800 milionů dolarů. Kdybychom to vydělili 45 lety, znamená to, že ročně vydělal průměrně 17,78 milionů dolarů, čili 1,48 milionů dolarů měsíčně, a to při hodinové sazbě 2 080 dolarů. Výdělky Tigera Woodse většinou pocházejí od sponzorů a jako odměna například za projektování golfových hřišť.

Tiger Woods Bridgestone

Dětství a kariéra neboli rodiče si nevyberete

Tiger Woods je živým příkladem toho, že golf dává všem stejnou příležitost. Skutečnost, že mistry se stane jen několik procent hráčů, je dána tím, zda dokáží v cestě za úspěchem podřídit celý svůj život. Rodiči Tigera Woodse jsou Earl a Kultida Woodsovi. Jeho otec byl důstojníkem americké armády. Tiger byl jejich jediným dítětem. Vyrůstal však společně s dvěma nevlastními bratry, Earlem Jr. a Kevinem, a nevlastní sestrou Royce z otcova prvního manželství. Tiger svůj původ označuje jako „Cablinasian” (zkratka z prvních slabik slov Caucasian, Black, American Indian a Asian). Sportem ho nakazil jeho otec, který se pomohl pochlubit atletickou postavou. Tiger Woods začal hrát golf ve dvou letech. Ve třech letech si zahrál golf v televizním programu „The Mike Douglas Show“ proti komikovi Bobu Hopeovi a dosáhl výsledku 48 na 9jamkovém hřišti.

Tiger Woods – úspěchy a cena

Tiger Woods zaujímá prvenství v počtu vítězství na PGA Tour. Je obecně považován za jednoho z největších golfistů a jednoho z nejznámějších sportovců historie. V roce 2021 byl uveden do síně slávy „World Golf Hall of Fame“. První věc, která se člověku vybaví v souvislosti se jménem Tigera Woodse, jsou jeho gigantické příjmy. Jenže i on je jen člověk. Neměl opravdové dětství, protože neustále hrál golf. Byl velmi úspěšný, ale čím byl populárnější, tím více ho sledovali novináři a chtěli získat nějaké senzační informace. Tlaku médií byl schopen odolávat do roku 2009. Tehdy na veřejnost pronikly informace o jeho románku s manažerkou nočního klubu Rachel Uchitel. O měsíc později byl zveřejněn přepis telefonních hovorů, které nahrála jiná údajná a zrazená Woodsova milenka. Během následujících dnů několik dalších žen v různých médiích uvedlo, že měly s Woodsem poměr. Několik firem po těchto událostech s ním definitivně ukončilo spolupráci. V roce 2017 byl zadržen za jízdu po vlivem alkoholu a drog. V současnosti je rozvedený.

Tiger Woods Taylor Made

Jako Fénix z popela

Pohled do historie jeho kariéry na PGA Tour ukazuje, že do roku 2009 vyhrával turnaje jako na běžícím pásu a obsazoval přední příčky. V roce 2016 nestartoval na žádném turnaji, v roce 2017 na jednom, a v letech 2018, 2019 a 2020 se postupně zúčastnil: 18, 12 a 7 turnajů, ze kterých vždy jeden vyhrál. Tiger Woods v současnosti hraje golfovými holemi Taylor Made.

Herní styl

Fanoušci oceňují herní styl Tigera Woodse za to, že hraje velmi univerzálně a nemá žádné slabé stránky. Je proslulý přesností své rány, silnou hrou z bunkeru a jeho největší předností je pravděpodobně patování, zejména když hraje pod tlakem. V současnosti používá golfové míčky Bridgestone. Řada golfových odborníků Woodse označuje za „the greatest closer in history“. Má na svědomí posunutí profesionální hry na novou úroveň. Jeho receptem na úspěch je trávit tréninkem více času než většina hráčů.

Golfové míčky Bridgestone

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *